Blogger Mobil

Blogger Mobil Sürüm

Blogger'un yepyeni bir özelliği olan mobil cihazlar için şablon ayarları duyuruldu. Blogger mobil cihazlardan da bloglara erişlebilmesi için mobil şablon sürümü seçme özelliği geldi. Daha doğrusu telefonlardan girilebilmesi için ayrı bir şablon tasarladı. Şuan beta aşamasında olduğu için düzenleme seçeneği bulunmuyor. Tam sürüme geçildiğinde farklı düzenlemeler yapılacağı gibi farklı şablonlar da kullanılabilecektir.

Nasıl kullanılır ?
Kumanda Paneli » Şablon sayfası girişinde bulunan Mobil seçeneği altındaki ayar butonuna tıklayıp açılan pencereden Evet. Mobil cihazlarda mobil şablon göster. seçeneğini işaretleyerek blogunuza mobil cihazlardan daha rahat erişilebilmesini sağlamış olursunuz. Eğer benim gibi responsive duyarlı bir tasarım kullanıyorsanız bu özelliği aktif etmenize gerek yoktur.

Seçeneği aktif ettikten sonra mobil cihazlardan erişim yapıldığında blogunuzu mobil sürüme yönlendirecek ve zaferzent.com/?m=1 şeklinde bir sayfa açılacaktır. Bağlantıdan da anlaşıldığı gibi blog adresi sonuna ?m=1 eklenmekte bu da mobil sürümü yansıtmakta ?m=0 yapıldığında blogların normal web sürümünün açıldığını göreceksiniz.

Yorumlar

Son Yorumlar

İzleme/Abonelik

Son içeriklerden haberdar olmak için isterseniz bloğumu izlemeye alabilir veya e-posta adresinizle abone olabilirsiniz.
*Uyarı e-posta adresinizi kayıt ettikten sonra e-posta adresinize gelen aktivasyon işlemini tamamlamayı unutmayın.