× anasayfa blogger kod rehberi blogger blogger temaları blogger kod dönüştürücü son yorumlar hakkında abonelik arşiv iletişim

webgünlüğü

Blogger Yenilikler

Blog dünyasının vazgeçilmezi blogger yeniliklerine aralıksız devam ediyor. Blogger en yeni web teknolojilerini kullanarak hazırladığı 5 yeni dinamik görünümü (Flipcard, Mosaic, Sidebar, Snapshot ve Timeslide’ı) kullanıcıların kullanımına sundu.

Dinamik Görünüm Özellikler
Yazıları okumak için sayfa yenilemeden tek sayfada okuyabilme,
5 farklı görünüm,
Daha hızlı yüklenme.

Dinamik görünümü test etmek için http://zaferzent.blogspot.com/view/sidebar/ adresine bakınız. Bu özellik internet explorer 7 ve alt sürümlerinde kullanılamıyor. Firefox, Chrome, Opera gibi tarayıcılarda kullanılabilmekte.

Dinamik Görünümü Etkinleştirme

Kumanda Paneli > Ayarlar >Biçimlendirme > Dinamik Görünümleri Etkinleştirin seçeneğini Evet seçip ayarları kaydet tıklamak yeterli.

E-Postayla Takip

Blogunuzu takip eden ziyaretçilerinize e-posta takibiyle yeni içerik eklediğinizde haberdar edebilirsiniz. Eskiden bunu yapabilmek için çeşitli kodlar ve yöntemler gerekiyordu. Fakat blogger kullanıcılara sadece birkaç ayar yaparak kullanabilme imkânı sağladı.

E-posta yoluyla ziyaretçilerinizin yazılarınızı takip edebilmelerini sağlamak için Kumanda Paneli > Tasarım > Sayfa Öğeleri'ne girerek gadget'ı eklemeniz yeterli olacaktır.