Blogger Yenilikler

Blog dünyasının vazgeçilmezi blogger yeniliklerine aralıksız devam ediyor. Blogger en yeni web teknolojilerini kullanarak hazırladığı 5 yeni dinamik görünümü (Flipcard, Mosaic, Sidebar, Snapshot ve Timeslide’ı) kullanıcıların kullanımına sundu.

Dinamik Görünüm Özellikler
Yazıları okumak için sayfa yenilemeden tek sayfada okuyabilme,
5 farklı görünüm,
Daha hızlı yüklenme.

Dinamik görünümü test etmek için http://zaferzent.blogspot.com/view/sidebar/ adresine bakınız. Bu özellik internet explorer 7 ve alt sürümlerinde kullanılamıyor. Firefox, Chrome, Opera gibi tarayıcılarda kullanılabilmekte.

Dinamik Görünümü Etkinleştirme

Kumanda Paneli > Ayarlar >Biçimlendirme > Dinamik Görünümleri Etkinleştirin seçeneğini Evet seçip ayarları kaydet tıklamak yeterli.

E-Postayla Takip

Blogunuzu takip eden ziyaretçilerinize e-posta takibiyle yeni içerik eklediğinizde haberdar edebilirsiniz. Eskiden bunu yapabilmek için çeşitli kodlar ve yöntemler gerekiyordu. Fakat blogger kullanıcılara sadece birkaç ayar yaparak kullanabilme imkânı sağladı.

E-posta yoluyla ziyaretçilerinizin yazılarınızı takip edebilmelerini sağlamak için Kumanda Paneli > Tasarım > Sayfa Öğeleri'ne girerek gadget'ı eklemeniz yeterli olacaktır.

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.