Google Swiffy ile SWF Dosyalarını HTML5'e Çevirin

Google Labs sessiz sedasız faydalı uygulamaları yayınlamaya devam ediyor. Google Swiffy adlı yeni uygulama SWF dosyalarını HTML5'e çeviriyor. Sadece bir arama motoruyla başlayan Google günümüzde o kadar çok farklı projeyle birden ilgileniyor ki bunların hepsini takip etmek gerçekten zor.

Son birkaç gündür Google + adlı yeni servis tüm teknoloji dünyasının gündemini meşgul etse de Google bu arada sessiz sedasız bir uygulama daha yayınladı.

Google Swiffy ile Tanışın

Bahsettiğimiz uygulamanın adı Google Swiffy. Swiffy.googlelabs.com adlı adres üzerinden erişebileceğiniz uygulamanın çok faydalı bir görevi var.

Çok basit bir arayüzü olan uygulama, upload ettiğiniz SWF dosyalarını HTML5'e çeviriyor. Böylece flash tabanlı animasyonları HTML5 detekli tarayıcılarda da çalıştırmak mümkün oluyor.

Google Swiffy adlı bu uygulamayı denemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Örneğe bakmak için tıklayın ! adresinde de yapmış olduğum örneği görüntüleyebilirsiniz.

Alıntı : ShiftDelete : Google Swiffy ile SWF Dosyalarını HTML5'e Çevirin

Yorumlar

  1. Çok mükemmel bir yazı olmuş, kaleminize sağlık, zaten günümüz teknolojisi de artık html5'e dönmüş durumda. Bununda en güzel örneklerinden birini Firefox OS vermiştir. Belki yazınızı tamamlayıcı nitelikte olur, FireFox OS yeni işletim sistemi de Linux tabanında HTML5 destekli ve odaklıdır.

    YanıtlayınSil

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.