× anasayfa blogger kod rehberi blogger blogger temaları blogger kod dönüştürücü son yorumlar hakkında abonelik arşiv iletişim

webgünlüğü

🔍

x

Google Chrome Son Yazılar Eklentisi

Günümüzün en popüler tarayıcılarından olan Google Chrome geliştiricileri yakın zamanda Firefox'taki gibi eklenti desteği sistemi yapmıştı. Bunun üzerine birçok eklenti geliştirildi ve şuan Chrome Web Mağazasın'da onlarca hatta yüzlerce eklentiler mevcut. Uzun zamandır aklımda olan bir fikir vardı blogumda yayınladığım yazıları Chrome veya diğer tarayıcılar için bir eklenti hazırlayıp ziyaretçilerin son yazılardan haberdar olmasını düşünmüştüm. Fakat bu konuda herhangi bir ilerleme kaydedememiştim.

Son iki günlük uzun araştırmalar neticesinde Google Chrome eklenti geliştirme hakkında az çok bilgi sahibi oldum. Burada bulunan anlatım sayesinde de blogum için son yazılar eklentisi oluşturdum. Eklentiyi hazırladıktan sonra Chrome Web Mağazasına eklemek istedim. Fakat hazırladığım eklentiyi tam Chrome Web Mağazasına ekledim derken son adımda 5$'lık bir ücret talep ettiklerini fark ettim. Adam istese geliştirdiği eklentiden kendisi zaten bir ücret alır sen neden ücret alıyorsun ki. Yani Google çok severim seni bilirsin ama bu yaptığını da Çorum'lu yapmaz.

Yorumlar (4)