Blogger Dinamik Görünümler Yayında !

Daha önce şu Blogger Yenilikler başlıklı yazımda Blogger'ın yeni geliştirmiş olduğu Dinamik Görünümler'den bahsetmiştim. Fakat o zamanlar blogger bu yeniliği tam olarak kullanıma açmamıştı. Geçenlerde Kumanda Paneli > Şablon kısımına geldiğimde dinamik görünümlerin eklendiğini farkettim. Blogger Dinamik Görünümler'i ilk duyurduğunda sadece siteadi.blogspot.com/view adresi şeklinde görüntüleyebiliyorduk. Şimdi ise hem aynı şekilde görüntüleyip hem de blogumuzda varsayılan tema olarak seçip kullanabiliyoruz. 

Blogger Dinamik Görünümler'i ilk yayınladığında 5 farklı görünüm çeşidine sahipti. Bunlar Flipcard, Mosaic, Sidebar, Snapshot ve Timeslide idi. Blogger geliştiricilerinin son web teknolojilerinden faydalanarak geliştirmiş olduğu Dinamik Görünümler şuan ise 7 farklı değişik görünüme sahip. Yani eskiye ek olarak Classic ve Magazine görünümleri eklenmiş. Yeni Dinamik Görünümler'in seo ve indexlenme açısından daha etkili olduğu da söylenmekte. Ek olarak bütün görünüm çeşitlerinde sağ üst kısımda arama kutusu, yazıları twitter'da paylaşma, facebook beğenme ve google +1 butonları da mevcut. Ayrıca sayfa yenilenmeden daha hızlı bir şekilde yazılara ulaşılabiliyor. Fakat diğer temalar gibi bu görünümlerde kodlarla ilgili istediğiniz gibi değişiklikler ve güncellemeler yapamıyorsunuz.

Blogger Dinamik Görünümler'i aktif edip kullanabilmek için yeni Kumanda Paneli'ni kullanıyor olmalısınız. Diğer temalardan kurtulmak daha hızlı, daha sade ve daha etkileyici bir görünüme kavuşmanın zamanı geldi diyorsanız. Yeni Kumanda Paneli'ne giriş yapıp Şablon bölümünden Dinamik Görünümleri blogunuza uygulayabilirsiniz.

Yorumlar

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.