Blogger Dinamik Görünümler İçin Sidebar Yayınlandı !

Geçtiğimiz yılın başlarından itibaren blogger geliştiricileri artık blogger'da uzun bir süreden sonra köklü değişimler ve yenilikler sunmaya başlamıştı. Bu değişikliklerin başlıcaları yeni bir kumanda paneli ve ardından yeni görünümler yani dinamik görünümler olmuştu.

Dinamik görünümler kullanıcılar açısından her ne kadar beğenilmiş olsa da sidebar eksikliği ve dinamik görünümleri düzenleyememe gibi sıkıntılardan yakındılar. Blogger geliştiricileri önceki gün kullanıcılara yeni bir güzellik yaparak dinamik görünümlerde yeni bir sidebar gadget(bileşen) geliştirdiklerini duyurdu.Artık blogger'ın eski tema sistemlerinde olduğu gibi dinamik görünümler'de de sidebar'a gadgetlar eklenilerek kullanılabilecek. Fakat yeni sidebar resimde de görüldüğü gibi açılır kapanır şekilde ve eski tema sistemindeki bütün gadget'ları desteklememekte.

Sidebar'a eklenilebilecek gadget'lar Blog Arşivi, İzleyiciler(Takip Edenler), Etiketler, E-Posta ile Takip, RSS, Profil ve Bağlantılar. Eğer dinamik görünümler kullanıyorsanız siz de Kumanda Paneli » Yerleşim sayfasından sidebar'a gadget'lar ekleyerek bu keyfi yaşayabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Bide düzenleyebilsek şu dinamik görünümleri. Neden kodları kapalı dinamik temaların acaba!?

    YanıtlayınSil
  2. @kralizasyonAynen Ahmet kodlarda düzenleme imkanımız olsa inan şuan dinamik görünümlerden kullanırdım :) Hiç bir xhtml hatası yok seo açısından da diğerlerinden kat kat iyi, neden kapalı ben de anlamıyorum malesef.

    YanıtlayınSil

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.