Web Günlüğü - Anasayfa
Web Günlüğü

blogger ipuçları, eklentileri ve temalarının yer aldığı web günlüğü


bu bloğu izle

28 Mart 2012 Çarşamba - #

Google Kendi Yorum Sistemini Geliştiriyor

Yorumlar her bir blogun temel taşlarından birisi. Ziyaretçilerin veya takipçilerin blogla ve kendi aralarında iletişimi ve etkileşimi sağlayan içeriklerin daha fazla okunabilirliğini ve sitenin trafiğini artıran bunun sonucunda da daha fazla kitle ve reklam gelirleri kazandıran bir sistem. Fakat aktif ve trafiği yüksek siteler yorum konusunda sıkıntı çekiyor. Sıkıntılarının sebebi kullanımı kolay, güvenli, özelleştirilebilir yorum sistemlerinin bulunmaması.

Bu soruna çözüm olması amacıyla facebook siteler için kendi yorum sistemini geliştirmişti. Zamanla birçok sitede kullanılmaya başlayan Facebook yorum sistemi önemli bir özelliği olan ilgisiz yorumları engelliyordu. Fakat facebook'un bu girişimi her ne kadar kullanıcılar açısından ve site yöneticileri bakımından kolaylık sağlamış olsa da tam anlamıyla istekleri karşılamıyor.

Bu eksikliği gören Google da kendi yorum sistemini geliştirmeye başlamış. http://thenextweb.com/google/2012/03/27/google-to-launch-third-party-commenting-platform-to-rival-facebook sitesinde gördüğüm habere göre Google da Facebook yorum sistemine benzer bir sistemi yakında duyuracakmış. Blogger'ın kendi yorum sistemi çok kullanışlı olmadığı için bu haber biz blogger kullanıcıları için gerçekten çok önem arz ediyor. Eğer Google geliştirmekte olduğu bu yorum sistemini blogger entegrasyonlu yaparsa bizim için çok güzel bir hediye olur :)İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *