Kendi Kanadını Yapıp Uçmayı Başardı !

İnsanoğlu kuş misali. Hezarfen Ahmet Çelebi'nin uzun yıllar önce binbir güçlükle gerçekleştirdiği kanatlı uçuş, biraz elektrik biraz da teknoloji yardımıyla yeniden karşınızda. Eğer bir Android destekli akıllı telefonunuz, bir adet hareket kontrolü olan video oyun konsolunuz ve bir de kanat yapacak mühendis arkadaşınız ya da mühendislik bilginiz varsa, uçmaya hazırsınız demektir.

Hollandalı mühendis Jarno Smeets, bu işi sonunda başarmış.Yaptığı kanatları çırpmak için kendi kas gücünü ve ekstra bir de 2000 voltluk bataryayı kullanan Smeets, sekiz aylık uğraşlarının sonucunu almış.

Nintendo'nun Wii adlı video oyun konsolunun hareket algılayıcı kontrolörlerinin de yardımını alan Smeets, 18 Mart'ta gerçekleştirdiği denemeyle gerçek anlamda uçmuş.

Biraz sonra izleyeceğiniz videoda da görebileceğiniz gibi yaklaşık bir dakika boyunca havada kalıp kanat çırpan Smeets, "Uçmak özgürlüğün gerçek anlamı. Koşunun ardından bir anda havalandığınızda yaşadığınız hisleri anlatmak imkansız." sözleriyle yaşadığı hisleri açıklamış.

İşte Jarno Smeets'in kanatlı uçuş deneyimi. İyi seyirler.

Yorumlar

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.