Google+(Plus) Sosyal Paylaşım Ağı Yenilendi !

Google geçen yıl Google+ (Google Plus) adında yeni bir sosyal ağ sitesi geliştirmişti. Geliştirdiği bu sosyal ağ ilk başlarda iyi bir çıkış yakalamış fakat sonraları facebook benzerliği nedeniyle kullanıcılar tarafından eleştirilmişti. Google geliştirdiği günden beri google+'ta çok fazla geliştirmeler, yenilikler yapmamıştı. Bugün itibari ile görününen o ki Google sosyal paylaşım sitesi Google Plus (Google+)'ı baştan aşağı yenilemiş.

Google+'ta göze çarpan yenilikler anasayfa ve profil sayfasının eski görünümden tamamen ayrılması olmuş. Paylaşım kutusu daha eğlenceli ve hoş bir görünüm kazandırılmış. Sırf bu paylaşım kutusu için google+'a girip bir şeyler paylaşılır :) Ayrıca paylaşılan öğeler de güzel bir yapıya kavuşturulmuş. Paylaşımların altında yayını tekrar paylaşma ve yayınla ilgili videolu sohbet başlatma da mevcut.

Benim en çok etkilendiğim nokta ise fotoğraflarla ilgili olan bir geliştirme. Bu geliştirmenin adı Creative Kit adında bir eklenti. Bu eklenti yüklediğimiz fotoğraflara değişik efektler verme ve fotoğrafları düzenlememize olanak sağlıyor. Ayrıca fotoğraf etiketleme ile ilgili de iyi bir gelişme var. Eklenilen fotoğrafı etiketlemek istediğinizde Google+ otomatik olarak yüzü seçiyor.

Önceki tasarımın facebook benzerliği her ne kadar giderilmiş olsa da yeni tasarımdaki profil sayfasında yine bir facebook benzerliği de göze çarpmıyor değil. Profil sayfasında facebook'ta olduğu gibi bir kapak resim alanı yapılmış ve üzerine yine aynı facebook'taki gibi profil resmi ve profil bilgileri bulunmakta.

Yeni 2012 Google+ Tasarımı Tanıtım Video'su

Yorumlar

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.