İki Kere Şampiyon Galatasaray !

Koyu bir Galatasaraylı olmama rağmen blogumda Galatasaray veya futbol'a dair hiç yok denecek kadar az yazı yazmışsımdır. Ama bu sefer konu Galatasaray ve şampiyonluk olunca birkaç bir şey yazmak istedim. Uzun ve zorlu bir maraton'un sonunda ligi liderlikle bitirip daha sonra süper final denilen yeni bir icatla şampiyon olan daha doğrusu haklı ve alın teriyle bir şampiyonluk kazanan bir Galatasaray var.

Fatih Terim'in Galatasaray'a gelmesiyle başlamıştı her şey. Geçen yılki kadronun hemen hemen tamamının değiştirilmesiyle Fatih Terim'in Galatasaray ruhunu aşıladığı bir takım çıktı ortaya. Zaten Fatih Terim'in Galatasaray'a gelmesinin ve kendisinin ilk düşüncesi de kaybedilen Galatasaray ruhunun tekrar kazandırılmasıydı. Yapılan her maçta galibiyet veya mağlubiyetten daha çok bütün takımın o maça Galatasaray ruhunu yansıtarak sahaya çıkmasıydı.

Aslında geçen yıl başlayan şike olayları sonucunda lig ve oynanılan futbol sönük kaldı. Şahsen ben bile bu yıl pek futbola doydum veya o heyacanı tam anlamıyla yaşadım diyemem. Fakat Galatasaray'ın, Galatasaray ruhunun yeniden gelmesiyle bu düşünceleri biraz da olsa arka plana attı benim için.

Dün akşama gelirsek yine her ne kadar istenmeyen olaylar diyerek tabir etsekte beklenilen olaylar yine yaşandı. Maçtan çok yaşanılan olaylar konuşuldu. Hem Fenerbahçe taraftarları hemde birtakım Galatasaray taraftarları bu güzel şampiyonluğu gölgede bırakmak istedi. Ama şunu herkes biliyor ki Fenerbahçe taraftarı ne yazık ki söylemeliyim çok çirkef. Fenerbahçe taraftarı taraftar değil aslında futboldan anlamayan yabani hayvanlar topluluğu. Evet bu biraz ağır oldu ama malesef ki her şey ortada. Ha Galatasaray'da yok mu evet Galatasaray taraftarlarında da var ama en azından Fenerbahçe kadar değil. Skora düşkün yenilgiyi sindiremeyen bir taraftara sahip Fenerbahçe. Bunu herkeste çok iyi biliyor.

Unutmadan bir de zamanında verilmeyen kupa var. Onu hiç anlamış değilim. Zaten şampiyonluk coşkusu dakikası dakikasında yaşanılması istenilen birşeydir hangi stadda, nerde veya ne şekilde olsun şampiyonluk kesinleşmişse o kupanın hemen verilmesi lazım. Tabi şimdi Fenerbahçe olsaydı iş değişirdi. İşte yukarılardan birileri maalesef futbolumuzun içine etmeyi her an başarabiliyor. Daha ne denilir ki bilemiyorum.

Neden İki Kere Şampiyonluk ? Birinci şampiyonluk en önemlisi şike olayları çerçevesinde Galatasaray'ın da suçlanarak bu suç çukurunun içerisine çekilmek istenmesi fakat başarılı olunamaması ve Galatasaray'ın her an ayakta kalıp bu savaşı kazanması. Diğeri ise Galatasaray ruhunun mücadelesiyle ve hakkaniyetiyle ligi şampiyonlukla bitirmesi...

Yorumlar

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.