Web Günlüğü

Blog Yazma Karmaşası

Yeni bir blog yazısıyla merhaba. Aralıklarla blog yazanlara veya yeni bir blog açıp blog yazarlığına başlayacak olan arkadaşlara faydalı olması açısından blog ve blogculuk konusu hakkında yazılar yazacağımı daha önce ifade etmiştim. Aslında bu yazımda tam olarak ne yazacağımı da bilemedim ve bir saattir bu yazıyı yazmaya çalışıyorum ve sürekli bir konudan başka bir konuya atlayıp yazıp yazıp siliyorum. Tam olarak ne yazacağıma karar veremediğim için başlık da bulamadım ve yazı başlığını "Blog Yazma Karmaşası" yaptım.

Her gün çoğalan blog trafiğinde yanlış bilgi ve doğru bilgi çatışmadı da artmakta. Bunun temel sebebi bir yanda sadece bu işi sevdiği için yapan insanlar diğer bir yanda ise sadece para kazanma amaçlı bu işi yapanlar. Para kazanmak için blog yazan veya blog yazarlığı yapanlar daha fazla ziyaretçi çekmeye ve onlara faydalı olmak yerine onları sadece bir "nimet" olarak görmektedirler. Fakat konuya hakimiyeti olan insanlar ne güzel ki bunlara yanılıp, aldanmamakta. Fakat ne üzücü ki sanal ortama pek ayak uyduramayan, hakim olmayan insanlar ise bu tuzağa düşmekteler.

Eğer sırf para kazanmak için değilde insanlara faydalı bilgiler sunmak veya severek blog yazmak ya da blog yazmaya başlamak istiyorsanız zaten gün geçtikçe sevilen bir blog yazarı olur ve takip edilen bir bloga kavuşursunuz. Yok ben sadece para kazanmak insanları yanıltmak ve daha fazla ziyaretçi çekip reklamlardan daha fazla para kazanmak istiyorum derseniz aşağıdaki maddeler tam size göre :)

İnsanların Blogunuzdan Nefret Etmesi İçin Yapmanız Gerekenler :
Yazı içerisine çok fazla reklam koyun ve yazınız görünmesin, sadece reklamlar görünsün.
Tasarıma önem vermeyin, her şey bir yerde olsun aranılan bulunmasın.
İmla kurallarına altüst edin
Argo kelimeler kullanın.
Farklı bir blogdaki bir konuyu olduğu gibi kopyala yapıştır yaparak paylaşın.
Sırf google'da üst sıralarda çıkmak için dikkat çekici bir başlık oluşturun fakat yazı içeriği başlıkla alakasız olsun.
Ziyaretçilirinizi önemsemeyin, onları sadece bir nimet olarak görün.

Bu maddelerin bazılarına bende dikkat etmiyor olabilirim bunun için kusura bakmayın :)

Yorumlar

 1. Merhabalar hocam teşekkürler yazınız için.
  Ben yeni bir kişisel blog açacağım fakat bu sizin temanızdaki tasarıma benzer bir tasarım arıyorum ben çok tasarım seçerim kendimde pek oluşturamıyorum yardımcı olabilirmisiniz.
  Blogunuzu sık sık takip ediyorum devamı gelir inş..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Şuan kullandığım tema ücretlidir fakat çok fazla kimseye de satmamaya çalışıyorum. Blog'da paylaşmış olduğum YBB ve Minimal adlı iki tema var onlara bakabilirsiniz. Beğenmezseniz farklı tema arıyorsanız bu siteden www.besttheme.net veya benzeri blogger temaları sitelerinden bulabilirsiniz.

   Sil
  2. Anladım hocam..
   Teşekkürler.
   iyi bloglamalar.

   Sil
 2. Ortalık blog çöplüğüne döndü. Sırf laf olsun diye blog açanlar var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Mert kardeşim, o kadar fazla ki aralarından kaliteli olan blogları bulup takip etmek çok zor.

   Sil
 3. güzel paylaşım olmuş elinize emeğinize klavyenize sağlık hocam

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. Yazınızı okudum umarım blog açacaklar bu yazdıklarınızı dikkate alarak blog açarlar. Zaten sadece parayı düşünen biri hiçbir zaman iyi bir blog yazarı olamaz ve kopyala-yapıştır ile interneti anca bilgi çöplüğüne çevirirler. Onur arkadaşımın dediği gibi bu tür siteleri kapatmalı eğer blogger sitesi ise ama farklı bir alt yapıya sahipse en azından Google aramalarında filtrelemeli.

  YanıtlaSil
 6. Hepsini İyisiniz Yapıyorum Fakat Yine Tın Gelen Giden Yok :D

  YanıtlaSil
 7. Bu güzel paylaşımınız için sizlere teşekkür ediyorum klavyenize sağlık.

  YanıtlaSil

Rastgele Yazılar

Son Yorumlar

Takipçiler