Facebook Yorumları Artık Düzenlenebiliyor

Gün geçtikçe sürekli olarak yenilenen sosyal medya devi Facebook, geliştiricileri tarafından güncellenmeye ve değiştirilmeye devam ediyor. Aslında en başında olması gereken önemli bir özellik olan gönderilere yapılan yorumları düzenleme seçeneği yoktu facebook'ta. Yorumlar ya spam olarak bildirilebiliyor ya da tamamen kaldırma mevcuttu. Yapılan son güncellemeler dahilinde yorumları düzenleme eksikliği giderilmiş artık yapmış olduğunuz yorumları düzenleyebilirsiniz.

Alttaki resimde de görüldüğü gibi yorumların üzerinide gelindiğinde sağ tarafta düzenleme kalemi çıkıyor. Kaleme tıklanıldığında ise Düzenle ve Sil seçenekleri çıkıyor. İkinci resimde ise Düzenle'ye tıklanıldığında yorum düzenleme alanı aktif hale geliyor. Yorum düzenledikten sonra tekrar yayınlamak için Enter'a basmanız yeterli. Yorumu düzenlemek istemiyorsanız düzenlemeyi iptal etmek istiyorsanız Esc'yi kullanıyorsunuz. Sadece bunlarla bitmiyor üçüncü resimde yorum düzenleyip yayınladıktan sonra Düzenlendi şeklinde bir bildirim linki bulunuyor. Bu bildirim bağlantısına tıklanıldığında ise dördüncü resimde görülen, daha önce o yorumda bir düzenleme yaptıysanız yapılan düzenlemeler geçmişi bulunuyor. Tabi bunu sadece yorum yapan mı görebiliyor yoksa karşı tarafta görüyor mu bunu bilmiyorum.

Resim 1

Resim 2

Resim 3

Resim 4


Biraz eskiye gidersek bu düzenlemeden önce facebook sohbet konusunda da bir değişim yapmıştı. Bu değişiklik ise sohbette yazılan bir şeyin karşı taraf baktığı takdirde gördü olarak bildirmesiydi. Bu gelişme aslında çok iyi bir gelişme de olmadı bence. Çünkü sohbette bir kişi size yazdığı zaman siz facebook'ta olmayıp, başka bir sekme de başka bir şeyle uğraşıyor olsanız bile karşı tarafa sizin mesajı okuduğunuzu varsayarak gördü yazıyor. Bu yüzden karşı taraf sizi takmıyor gibi görüyor ve size karşı olumsuz bir tavır sergiliyor.

Yorumlar

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.