Kredi kartı kullanmak ekonomiye ve cebinize katkı sağlar

Kredi kartı kullanmak ekonomiye ve cebizine katkı sağlar
Kredi kartlarının ekonomiye ve biz kullanıcılarına aslında birçok avantajı da olduğunu biliyor muydunuz? Kredi kartları kayıt dışı ile mücadelenin en büyük silahı…. Ekonominin kayıt altına alınmasını sağlar ve kayıt dışını önler. Kredi kartı ile yapmış olduğumuz harcamalar ekonomik sisteme kayıt olmakta ve tasarruf yatırım akışını hızlandırarak ticari faaliyetleri canlandırmaktadır.
Nakit para yerine kredi kartı kullanmak, harcamalarınızın kontrolünü sağlamanızı sağlar. Kredi kartlarının işlem maliyeti nakde göre üçte bir oranında daha az olduğundan ekonomiye katkı sağlanır. Mağazaların müşterileri artar, işlem hacmi genişler, kasalarında fazla nakit bulundurmak zorunda kalmazlar, sattıkları ürünün bedelini çok kısa sürede nakit olarak alırlar. Peki kredi kartlarının yeni iş imkanları sağladığını biliyor muydunuz? Kredi kartları ile yapacağınız harcamalarla ilk bir yıl içinde istihdamda meydana gelecek artışların %2 si kredi kartı harcamalarından kaynaklanırken bu oran ikinci yılda %10’a yükseliyor.


Ekonomiye katkıları dışında biz kullanıcıları için de avantajları mevcut. Nakit yerine kredi kartı kullanarak hem yaptığımız yüksek miktarlı harcamaları taksitlendirebiliyoruz, hem de puan biriktirerek bazı ihtiyaçlarımızı bedavaya getiriyoruz. Kullandığınız kredi kartı ile alışveriş yaparken nerede ve hangi koşullarda daha çok puan kazanabildiğinize dikkat edin. Mümkün olduğunca tek bir kredi kartı kullanın ki, hem bütçenizi aşmayın hem de tüm harcamalarınızdan kazanacağınız puanlar tek bir kredi kartında biriktiğinde daha çok puan biriktirmiş olursunuz. Eğer hala kredi kartınız yoksa hemen şimdi bir kredi kartı başvurusu yapın.

Yorumlar

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.