Blogger Son Yenilikler : Dinamik Görünümler Mobil ve Google Plus Kullanıcı Etiketleme

Blogger geçişten sonra artık üzerimde çok büyük emekleri olan blogger ile ilgili yazılara devam etme zamanı geldi. Blogger ile ilgili bu yazıda blogger'ın 2012 yılı içerisinde yapmış olduğu bir kaç yenilikler yer almakta. Çok fazla büyük yenilikler olmasa bu küçük güncelleştirmeler işe yarar gibi görünüyor. Google Plus kullanıcı etiketleme ve dinamik görünümlerin mobil'de kullanılması iyi gelişmeler olmuş.

Google Plus Kullanıcıları Etiketleme
Google Plus kullanıcıları etiketlemeden kasıt eğer bir Google Plus üyeliğiniz varsa ve blogger profilinizi Google Plus ile bağladıysanız yazı hazırlarken herhangi bir kişiyi başına + koyup etiketleyebiliyorsunuz. Örneğin : +Zafer Zent gibi.

Etiketlenen kişi bağlantısı üzerine gelindiğinde aşağıdaki gibi profil penceresi açılmakta. Ayrıca Google Plus sosyal ağ'da etiketi de göstermekte.

Dinamik Görünümler Mobil Desteği
Geçtiğimiz yıl yani 2011 yılı içerisinde blogger'ın önemli yeniliklerinden olan dinamik görünümler (temalar) ne kadar gelişmiş bir alt yapıya ve seo dostu (söylenti) özelliğine sahip olsa da kullanıcılar tarafından üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmamasından ötürü çok fazla tutulan ve kullanılan bir özellik olmadı. Kısa bir zaman önce blogger geliştiricileri dinamik görünümleri mobil'e uyarlamış ve diğer mobil temalara nazaran daha güzel bir görünüme kavuşmuş.

Yorumlar

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.