Gangnam Style Gücü Adına !

PSY Gangnam Style (Gangnam Style Gücü Adına !)
Gangnam Style'ı duymayan kalmamıştır herhalde. Duymayanlar için kısa bir özet geçelim. Gangnam Style bir Koreli şarkıcı olan Park Jae-sang kısaca tanınan adıyla PSY tarafından bu yılın ortalarında çıkarılmış pop türü bir şarkı. Bir türlü anlam veremeyip ne biçim bir şarkı dediğim beğenmediğim ve dinleyen insanları anlamak amacıyla üç veya dört kez dinlediğim ancak yine de anlayamadığım bu şarkı Aralık ayı itibari ile YouTube rekorlarını alt üst ederek 1,065,972,951+ defa izlenme başarısı göstermiş.

Kısa bir bilgi daha Gangnam Style şarkı ismi veya terimi Time'ın haftalık kelime listesine "Seul'un Gangnam bölgesindeki savurgan yaşam tarzını ifade eden davranış şekli" olarak belirtilmiş. Bu şarkının bu kadar izlenmesinde kuşkusuz sosyal medya'nın gücünün nasıl etkili bir şekilde istenmeyerek kullanıldığı da ortada. Müziğin hitap ettiği kitle 1 yaşından tutun da 70 yaşına kadar oluşmuş. 1 yaşındaki bir çocuk bile çoğu şarkıda tepki vermeyip bu şarkıda yerinde duramadığını gözlemledim.

Gangnam Style İle İlgili Bazı İstatistikler
Gangnam Style bu inanılmaz başarısı sonucunda farklı istatistikler de doğurmuş sonuçta. Tabi bu şarkının başarısının getirdiği düz mantıkla kendine prim yapmaya çalışan onlarca başarılı sonuç elde edilen müzikler, klipler de hazırlandı. Tabi böyle bir şey çıkmış bizim Türkler boş durur mu Yam Yam Style, Mangal Style, Turkcell Style gibi iyi derecede prim yapan klipler hazırladılar.

Gangnam Style Youtube İstatistikleri
1,065,972,951+ İzlenme
4,419,407 Yorum
1,801,772 Favorilere Eklenme
6,250,416 Beğenen
464,073 Beğenmeyen
En Çok İzleyen Yaş ve Cinsiyet Aralıkları
Kadın, 13-17 yaşında
Erkek, 13-17 yaşında
Erkek, 35-44 yaşında

Gangnam Style'dan esinlenip hazırlanan ve 1 miyonun üzerinde izlenme başarısı gösteren klipler de var. Bunlardan bazıları;

Çakma Style'lar
Mitt Romney Style 30 milyon+ izlenme
KIM JONG STYLE! 16 milyon+ izlenme
Obama Style 7 milyon+ izlenme
KLINGON STYLE 4 milyon+ izlenme
Mangal Style (Türk Yapımı) 3 milyon+ izlenme
NASA Johnson Style 3 milyon+ izlenme
Singaporean Style 2 milyon+ izlenme
Yam Yam Style - Atilla Taş (Türk Yapımı) 1 milyon+ izlenme

Bunlar gibi daha nice çakma style 'lar var. Ben de Yeter Artık Style gibi birşey yapmayı düşünüyordum ancak Atilla Taş'ın meşhur Yam Yam Style'ı yüzünden Yunanistan'a itelenip ötelenmesinden dolayı bu düşüncemden vazgeçtim.

İşte O Meşhur PSY klibi Gangnam Style

Yorumlar

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.