Açıköğretim (AÖF) 2013 Yılı Final (Dönem Sonu) Sınav Sonuçları Açıklandı Anadolu Üniversitesi

Açıköğretim (AÖF) 2013 Yılı Final (Dönem Sonu) Sınav Sonuçları Anadolu Üniversitesi
Merakla beklenen 2012-2013 yılı Anadolu Üniversitesi Açıköğretim (AÖF-Açıköğretim Fakültesi) final (dönem sonu) sınav sonuçları açıklanmak üzere. Açıköğretim final sınavı sonuçları 3 Mart 2013 Pazar günü açıklandı. Açıköğretim (AÖF) final (dönem sonu) sınav sonuçlarının 3 Mart Pazar günü açıklanan final sınavı sonuçları Anadolu Üniversitesi öğrenci otomasyonu ve Android uygulaması üzerinden yayınlandı.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim (AÖF-AÇıköğretim Fakültesi) Öğrenci Otomasyonu

Anadolu Üniversitesi 2012-2013 yılında Açıköğretim (AÖF) Vize (ara sınav) sonuçları açıklandığında Anadolu Üniversitesi Öğrenci Otomasyon sistemi aşırı yoğunluktan dolayı kilitlenmişti. Kilitlenmenin en büyük sebeplerinden birisi ise notlarına bakmak isteyen öğrencilerin uzun süreler sistem'den çıkış yapmamalarıydı. Bu sorunun yine yaşanmaması için öğrencilerin sınav notlarına bakıp sınav notlarının çıktısını alıp sistemden bir an önce çıkmaları diğer öğrenci arkadaşlar için yararlı olacaktır. Nasıl bir insan haddinden fazla yük taşıyamazsa sistem de ne kadar iyi yapılırsa yapılsın aynı şekilde aşırı yoğunlukta sağlıklı çalışamaz hale gelir. Bütün öğrencilerin bu yüzden notlarına bakıp yazıcıdan çıktı aldıktan sonra Öğrenci Otomasyon Sisteminden çıkmaları rica olunur.

Açıköğretim Sınav Sonuçları İçin Android Uygulaması Kullanın 

Ayrıca Öğrenci Otomasyon Sisteminin yoğunluğunu göz önüne alarak sonuçları görüntülemede zorluk yaşanacağı için final (dönem sonu) sınav sonuçlarını öğrenebilmek için diğer bir tercih olarak Anadolu Üniversitesi Android Uygulaması'nı indirip kullanabilirsiniz. Eğer Android işletim sistemi tabanlı bir telefonunuz varsa aşağıdaki birinci bağlantıdan veya telefonunzda bulunan Android Market veya Google Play Store uygulamasından telefonunuza indirebilir ve uygulama hakkında detaylı bilgi almak için ise ikinci bağlantıdaki yazıdan uygulama hakkında bilgi edinebilirsiniz. Anadolu Üniversitesi Android uygulaması ücretsiz olup bizzat Anadolu Üniversitesi tarafından geliştirilmiş ve güvenlidir. Bu yüzden rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

1 - Anadolu Üniversitesi Android Uygulaması'nı Google Play Store Sitesi Üzerinden Telefonunuza İndirmek İçin TIKLAYIN.
2 - Anadolu Üniversitesi Android Uygulaması  Hakkında Bilgi Almak İçin TIKLAYIN.

Açıköğretim (AÖF-Açıköğretim Fakültesi) Yeni Kredili-Dönemli Sistemde Not-Puan Hesaplamaları Nasıl Olacak ?

Anadolu Üniversitesi dönemli-kredili sisteminde not-puan hesaplamları kabaca aşağıdaki şekilde olacaktır.

Anadolu Üniversitesi bilindiği gibi bu yıl açıköğretim yıllık sistemdeki bölümleri dönemli-kredili sisteme geçirdi. Bir çok kişi ise bu konu hakkında bilgi edinemedi. Çan eğrisi var mı yok mu not hesaplamaları nasıl yapılacak şeklinde yorumlamalar oldu. Ancak yeni sistemde değişen çok fazla bir şey olmadı. Yine yıllık sistemdeki gibi bir dersin başarı notu hesaplanırken vize (ara sınav) sonucunun %30'u final (dönem sonu sınavı) sınavının %70'i alınarak o dersin başarı veya dersin genel notu belirlenecek. Daha sonra belirlenen bu notlar bütün öğrencilerin notları toplanarak kendi bölümünde yer alan öğrenci sayısına bölünerek geçme notu belirlenecek yani çan eğrisi denilen not hesaplama sistemi bu şekilde. Kısacası Çan eğrisi herkesin almış olduğu vize ve final puanlarının yüzdeleri alındıktan sonra belirlenen bu puanın bütün öğrencilere bölünerek ortalamasının alınmasıdır. Sonrasında ise öğrenciler aldıkları notları belirlenen bu ders geçme veya ortalama notun üzerinde ise o dersten geçecekler altında ise kalacaklar. Ancak çan eğrisinin dışında eğer bir öğrenci kısmen başarısız bir not almış ise yani çan eğrisine göre bir dersten geçememiş ise ve bu not 29'un altında değilse yani FF değil ise öğrencinin genel bütün derslerinin ortalaması 2.0'ın üstündeyse bu dersten başarılı yani geçmiş sayılacak aksi takdirde başarısız olmuş ve bu dersi yeniden almak zorunda kalacak.

Açıköğretim (AÖF-Açıköğretim Fakültesi) Final (Dönem Sonu) Sınavı Sonuçları Açıklandığı Zaman Alttaki Bağlantıdan Notlarınıza Bakabilirsiniz. 

SINAV SONUÇLARINA BAKMAK İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.