Blogger İçin Google Plus Yorum (Formu) Sistemi ve Sorunu

Uzun bir süre önce Google web sitelerinde, bloglarda kullanabilecek facebook, disqus gibi bir üçüncü parti yorum sistemi geliştirmeyi düşünüyordu. Ancak bu yorum sistemini beklerken Google farklı bir hamle ile Blogger için Google+ (plus) entegreli yorum sistemini devreye soktu. Google+ entagrasyonlu yorum formu genel olarak kullanışlı olsa da bir takım eksileri de bulunmakta.


Google+ entegreli blogger yorum formu özelleştirilmiş blogger temalarında çalışmamakta ancak teferruatlı işlemler sonucunda özelleştirlmiş temalarda yorum formu çalıştırılabilir. Blogger'da Google+ yorum formunu etkinleştirmek için Google+ sekmesinden Bu blog'da Google+ Yorumlarını kullan seçimini aktif etmek gerekiyor.
Blogger İçin Google Plus Yorum Sistemi (Formu)

UYARI
Google+ yorum sistemine geçmeden önce bilinmesi gereken bir sorun var. Google+ yorumları aktif edildiğinde blogger'da var olan yorumlar bu yorum sistemine aktarılıyor. Ancak Google+ yorum sistemine geçilip bu form aracılığı ile yapılan yorumlar, yeniden blogger'ın kendi yorum sistemine geçildiğinde yorumlar aktarılmıyor yani özetle google+ yorum formunda yapılan yorumlar blogger'ın kendi yorum sistemine geçmiyor. Google+ yorum sistemine geçmeden önce bu sorunu göz önünde bulundurmakta fayda var.
Blogger İçin Google Plus Yorum Formu

Yorumlar

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.