Twitter Yeni Api v1.1 İle Son Tweetleri Gösterme

Twitter Yeni Api v1.1 ile Son Tweetleri Gösterme

Twitter'ın yeni api'si v1.1'i yakında zamanda kullanıma açmıştı, bununla birlikte eski api ile çalışan tüm twitter uygulamaları (son tweetler gibi)kullanılmaz hale geldi. Ben de kısa bir süre önce yeni api ile çalışan son tweetleri gösterme uygulaması buldum. Uygulamayı yapan Jason Mayes adlı yabancı bir web geliştirici. Son tweetleri gösterme uygulaması blogger veya farklı sistemlerde kullanılabilir. Ayrıca Tayfun Erbilen kardeşimiz de php alt yapılı sistem kullananlar için yeni api hakkında bir video hazırlamış.

Aşağıdaki kodları blogunuzda yer alan css ve javascript kod blokları arasına, son tweetleri göstermek istediğiniz yere ise HTML sekmesindeki kodları ekleyin. Uygulamada son tweetleri göstermenin yanında belirli hashtag'a ait tweetleri ve sizin etiketlenmiş olduğunuz tweetleri gösterme de var eğer onları kullanmak istemiyorsanız example1 id'sine sahip div'in altındaki diğer kodları kaldırabilirsiniz.

Javascript kodları arasında yer alan alttaki kod kısmında kırmızı renkle belirttiğim ID kısmı bulunmakta. Bu ID size ait tweetleri göstermeniz için size ait olan ID'yi temsil ediyor.

twitterFetcher.fetch('345170787868762112', 'example1', 1, true);

Bu ID'yi almak için yapmanız gerekenler;

- Twitter hesabınızla giriş yapıp https://twitter.com/settings/widgets/new adresine gidip yeni bir son tweetler widgeti (User Timeline) oluşturun eğer daha önce oluşturduysanız yeniden oluşturmanıza gerek yok.

- İkinci aşamada ise https://twitter.com/settings/widgets/ adresine gidip oluşturduğunuz widget'e ait Edit butonuna eğer Türkçe kullanıyorsanız Düzenle butonuna tıklayın. Düzenleye tıkladığınızda tarayıcı adres satırınızda https://twitter.com/settings/widgets/259449082567860224/edit gibi bir adres göreceksiniz. Bu adreste yer alan uzunca sayılar sizin ID'niz. Bu ID'yi yukarıda kırmızı renkte olan ID ile değiştirerek kendi tweetlerinizi gösterebilirsiniz.Güncel eklentiye Blogger Son Tweetler Eklentisi yazısından ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.