İş Sağlığı ve Güvenliğinde Tecrübeli OSGB’leri Tercih Etmek Önemli

İş Sağlığı ve Güvenliğinde Tecrübeli OSGB’leri Tercih Etmek Önemli
İş güvenliği ve çalışanların sağlığı hata kabul etmeyecek, ihmal edilemeyecek bir konu. İşletmelerin ve üretimin devamlılığı da bu konuyla yakından ilgili. Geçtiğimiz yıl çıkarılan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nın bazı kademeler için şimdilik ertelenme durumu sözkonusu olsa da 50’den fazla işçi çalıştıran çok tehlikeli ve tehlikeli sınıfına giren işletmelerde ocak ayından beri yürürlüğe girmiş durumda.

Buna göre bu sınıfa dahil olan işletmeler işyerlerinde belirli saatlerde iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve sağlık personeli çalıştırmak zorunda. Şirketlerin kaç saat hizmet alması gerektiği iş güvenliği uzmanı hizmet süresi hesaplama ve işyeri hekimi hizmet süresi hesaplama sayfaları üzerinden yapılabilmekte.

Bu personeller iş güvenliği konusunda bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olan ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden temin edilebilmekte. Burada önemli olan işletmenize uygun ve sorumluluklarının bilincinde personellerin teminidir. Bu nedenle hizmet alınacak olan osgb’nin titizlikle seçilmesi büyük önem taşıyor.

Özden OSGB, uzun bir süredir tersane, inşaat, maden gibi ağır sanayi sektörlerinde iş güvenliği danışmanlığı yapmaktayken geçtiğimiz yıl bakanlık tarafından osgb olarak yetkilendirilmiştir. Deneyimini teknolojiyi de en iyi şekilde kullanarak ortaya koyan Özden OSGB, kendi geliştirmiş olduğu yazılım ile müşterilerine faaliyetlerini online olarak kontrol etme ve uzaktan eğitim imkanı veren Türkiye’deki ilk kuruluş olma özelliğini taşımaktadır.

Yorumlar

Ne Dinliyorum

Listening to ...

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.