Nikah ve Nikah Şekeri Nedir?

Nikah ve Nikah Şekeri Nedir?
Evlilik, iki kişinin aile kurmak amacıyla bir araya gelmesi ve bu birlikteliği kanunların izin verdiği şekilde ruhen, bedenen bir ömür boyu birlikte olmasıdır. Nikâh ise, evlilik amacıyla bir araya gelenlerin, nikâh memuru önünde, halka açık olarak evlenmeyi kabul etmesi ve bunun belgelenmesidir. Evlenen çiftlere nikâh cüzdanı verilir, nüfus kaydında, bekâr kısmı evli olarak değiştirilir. Ayrıca bayanlar eşlerinin soyadını alır.

Bütün bu anlattıklarımız, evlenme döneminin sonuç kısmıdır. Asıl önemli olan süreçtir. Bu kısımlara gelene kadar, çiftler birçok hazırlıklar yapmaktadır. Hazırlıklar bazen yorucu, bazen yıldırıcı olabilmektedir. Çiftler hayallerindeki düğün törenini yapmayı isterler. Beyaz eşyalar, koltuk takımları, mutfak eşyaları alınır. Birlikte oturacakları eve, kendi istekleri doğrultusunda dizilir. Ardından düğünün nerde yapılacağı, ne zaman yapılacağı gibi hususlar belirlenir. Bunlar en gerekli düzenlemelerdir. Fakat unutulmamalıdır ki, asıl önemli olan küçük ayrıntılardır. Ayrıntılar nikâhınızı, düğün töreninizi en güzel şekilde yapılmasını sağlar.

Türkiye’de resmi nikâh kıymak zorunludur. İslam dinine uygun da dini nikâh kıyılmaktadır. Bazı çiftler sadece resmi nikâh kıyıp, düğün töreni yapmamaktadır. Bazıları ise ikisini yapmakta, hatta düğün töreninde nikâhı kıymaktadırlar. Düğün töreni, nikâha göre daha masraflı ve yorucudur. Bu yüzden son dönemlerde, nikâh törenleri daha çok tercih edilmektedir. Ayrıntıların önemli olduğunu söylemiştik, nikâh töreninde de ayrıntılar önemli yer kaplamaktadır. Nikâh masası, nikâh salonu ve nikah şekeri, bunlar törenin vazgeçilmezlerindendir.

Nikâh şekerlerini önemli olduğu törende, en iyisi ve en uygun şekerleri sitemizde bulabilirsiniz. Fiyatlar açısından gayet uygundur. 1-18- 15,34 TL fiyat aralığında çeşit çeşit şeker bulabilirsiniz. Biblo ve notluk nikâh şekerleri, gelin damat nikâh şekerleri, kutu nikâh şekerleri, nedime bilekliği, çerçeve ve anahtarlık nikâh şekerleri çeşitleri sitemizde mevcuttur.


    Arabada Ayıcıklar Nikah Şekeri           Beyaz Simli Mumluk Nikah Şekeri

nikah şekerleri için hayaller dükkanı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.