WordPress 3.8 Kod Numaralı Parker İsimli Yeni Sürümü Yayımlandı


Geniş bir geliştirici ve destekçi kitlesine sahip açık kaynak kodlu WordPress 3.8 kod numaralı ve Parker ismli yeni sürümü yayımlandı. Yeni sürümde bir çok yeniliğin yer aldığını söyleyebilirim. Bu yeniliklerden en önemlisi ücretsiz blog servisi wordpress.com'dan aşina olduğumuz Yönetici Paneli açık kaynak kodlu halde geliştirilip, dağıtılan WordPress'e de gelmiş. Özellikle yeniden tasarlanan Yönetici Panosunun (Yönetim Paneli) mobil platform uyumlu olması kullanıcıların en çok beğeneceği yeniliklerin başında geliyor.

Yeni Yönetim Panelinden bahsetmişken panel görünümünde renk değişikliği de yapılabildiğini belirteyim. Panel rengini zevkinize göre değiştirmek isterseniz sağ üst kısımda bulunan kullanıcı isminize tıklayıp, yani /wp-admin/profile.php adresine erişmeniz gerekiyor.


WordPress 3.8 "Parker" Yönetim Paneli Mobil Cihazlardan Görünümü

Wordpress 3.8 "Parker" Sürümü ile Gelen Yeni Varsayılan Tema : Twenty Fourteen
WordPress'in büyük yeniliklerinin ve güncelleştirmelerinin yer aldığı sürümlerinde kullancılara sunduğu varsayılan Twenty kod isimli tema serisi bu sürümde de devam ediyor. WordPress 3.8 Parker sürümü ile gelen farklı bir tasarıma sahip yeni tema Twenty Fourteen.

WordPress'in yeni sürümü 3.8 Parker'ı ingilizce dil desteği ile indirmek için tıklayın. Türkçe sürümü henüz yayımlanmadığı için ingilizce sürümünü test edebilirsiniz.

Yorumlar

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.