Google Erişim Sorunu ve Çözüm Önerileri

Son zamanlarda Google erişim sorunu yaşıyordum ve özellikle 1 haftadır iyiden iyiye can sıkmaya başlamıştı. Google bazen hiç açılmıyor bazen ise çok geç yükleniyordu, logo dahi açıldıktan bir süre sonra gözükmeye başlıyordu. Chrome tarayıcısından girmeye çalıştığımda SSL Bağlantısı Hatası karşıma çıkıyordu. Bu hatayı araştırırken Google Ürün Forumlarında SSL bağlantısı hatası başlığı altındaki mesajları okuma fırsatım oldu. Sorunları eleyerek en fazla ağırlık verilen ve en fazla bunlardan olabilir diye düşündüğüm 4 farklı başlığa ayırdım. Bunlar internet bağlantısı sorunu (ttnet kaynaklı), google kaynaklı, tarayıcı veya özel dns. Hatta yeni internet yasasından kaynaklı olabiliceğini de düşünmedim değil.


İlk başlarda google kaynaklıdır bir süre sonra düzelir diyerek Yandex arama motorunu kullansam da onun da yetersiz olmasıyla ve sorunun devam etmesiyle sorunun çözümü için kendimce yollar denemeye karar verdim . Eğer şansıma sorun kendiliğinden düzeldiği zamana denk gelmediysem galiba denediğim çözüm yolları işe yaradı.

Google Erişim Sorunun Çözümü İçin 3 Çözüm Önerisi
1 - Bazı sitelere erişim yasağı olduğu için Google'un dnslerini kullanıyordum onları kaldırdım.
2 - CCleaner ile tüm internet geçmişini temizledim.
3 - Komut Sistemi aracılığı ile DNS önbelleğini temizledim.

DNS Önbelleğini Temizleme (Windows İçin)

- Komut Sisteminini yönetici modunda çalıştırıp aşağıdaki kodları sırasıyla girmeniz gerekiyor.
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
exit

Bu üç adımla google'un sorunsuz bir şekilde açıldığını gördüm, sorundan müzdaripseniz bu çözüm önerilerini uygulamakta yarar var yok eğer işe yaramazsa ve bizlerden kaynaklı bir durum değilse bu konuda yapacak bir şey yok.

Yorumlar

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.