Google Chrome ve Chromium Flash Player Çökme - Donma Sorunu ve Çözümü

Google Chrome ve Chromium'da Flash Player Çökme Sorunu ve Çözümü
Birkaç gündür kullandığım Chromium tarayıcısında Flash Playeer eklentisinin çökmesi hemen akabinde ise tarayıcının donarak kullanılmaz hale gelmesi sorununu yaşıyorum. Bir süre bekledikten sonra tarayıcı kendine gelmiş gibi görünse de video izleme sırasında bu sorun oluştuğu zaman mecburen tarayıcıyı kapatıp yeniden açmak zorunda kalıyordum. Sorun özellikle yoğun flash içerikli sitelere erişim sağladığımda veya video izlerken karşıma çıkıyordu. Sitelerden kaynaklı bir sorun olabilir düşüncesiyle aslında çok fazla önemsemedim. Fakat sorun sık sık karşıma çıkmaya başlayınca çözüm bulmaya çalıştım.

İlk aklıma gelen çözüm fikri flash player eklentisini kaldırıp yeniden yüklemeydi. Bunun için adres satırına chrome://plugins(adresi kopyala yapıştırmadan yazın aksi takdirde erişim yapamazsınız) yazdım, karşıma çıkan Eklentiler sayfasında Flash Player eklentisini devre dışı bıraktım. Devamında Denetim Masası > Programlar bölümünden Flash Player'ı kaldırdım. Daha sonra ise get.adobe.com/tr/flashplayer/ adresine giderek Flash Player'i indirip yeniden yükledim (flash player'ı sorunu yaşadığınız tarayıcıda indirin, farklı tarayıcıda indirdiğinizde o tarayıcıya ait flash player sürümü inecektir). Son olarak garanti olsun diye tarayıcı geçmişini temizleyerek kapatıp açtım. Bu işlemden sonra video ve bir kaç sekmede de yoğun flash içerikli site açarak denemeler yaptım ve sorunun çözüme kavuşmuş olduğunu gördüm.

Eğer bu yöntemle sorununuz çözülmezse tarayıcıda bulunan yer imleri yedeğinizi alıp, tarayıcıyı kaldırıp yeniden yüklemenizde fayda var.

Yorumlar

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.