Hostinger Pişmanlıktır

Ücretsiz Hosting Sağlayıcısı Hostinger Pişmanlıktır
Daha önce ani bir kararla blogger'dan wordpress'e geçiş yaptığımı söylemiştim ve yaklaşık 1 ay kadar wordpress kullanmaya devam ettim ta ki düne kadar. Bu süre zarfında, yani geçiş süresince ve sonrasında 1 ay kadar ücretsiz hosting sağlayıcısı Hostinger'i kullanıyordum. Sağladığı ücretsiz hosting hizmeti ve vaadettiği özellikler her ne kadar cazip gelse de bu son kullanışım oldu ve olacak.

Hostinger'in sağladığı ücretsiz hosting hizmetini devamlı kullanmayı düşünmüyordum biraz WordPress ile tecrübe edinip eğer sorun yaşamazsam daha sonra hosting hizmeti satın alıp taşırım düşüncesindeydim. Fakat ne olduysa ilk günlerde sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ettiğim hizmet ilerleyen günlerde sürekli kesinti yaşamama sebep oluyordu ve ekranda sadece 500 yazan bir hata alıyordum. Dün ise sabah saatlerinden gece yarısına kadar bloguma neredeyse hiç erişemedim. Eriştiğim nadir bir anda, WordPress kullandığım esnada yayımlamış olduğum yazıların yedeğini alıp Blogger'a aktardım. Daha sonra alan adı hizmetini aldığım IHS Telekom'dan gerekli yönlendirme ayarlarını yapacaktım ki IHS'ye de erişim sağlayamadım ve 2-3 saat boyunca bu sorun devam etti. Neyse ki gece 02:00 sularında IHS düzeldi ve yönlendirme işlemini nihayet halletmiş oldum.

Aralık ayından sonra askerlik nedeniyle uzun süre blogumla ilgilenemeyeceğim için bu süre zarfında tekrar bir risk alıp blogumun erişilemez hale gelmesini istemiyorum. İlerleyen aylarda belki hosting hizmeti alıp WordPress kullanmaya devam edebilirim fakat şimdilik Bloggerla devam etmekte fayda ver.

Benim Hostinger ile başıma gelen bu ikinci veya üçüncü pişmanlığım her seferinde bir şans daha verdim belki düzelmiştir diye fakat olmadı. Sözün özü Hostinger kullanmayın kullandırtmayın, elinize pişmanlıktan başka bir şey geçmez.

Yorumlar

 1. hocam kendi denemelerimde sorun yaşamadım ama sunucu yoğunluğundan kaynaklanıyordur bence. sanırım birden fazla sunucuları var açtığınız hesap bilgilerinde sunucu bilgisini falan görebiliyosunuz. farklı sunucularda sorun yaşamışsınızdır belki. ben tavsiye ederim hostinger'ı ama düşüncenize de saygı duyarım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben 4-5 farklı site için denedim ve hepsinde sorunla karşılaştım maalesef, siz şanslıymışsınız demek ki :)

   Sil
 2. Blogger ve Wordpress tabanlı blogların kendilerine göre artıları ve de eksileri var. Her ne kadar hosting firmalarının çoğu %99,9 uptime garantisi veriyorsa, bu mümkün olmuyor. Wordpress'te Blogger'a oranla çok daha gelişmiş tema ve eklentiler var ama Blogger'da da erişim sıkıntısı çekmezsin. Wordpress daha profesyonel durabilir ama bir blog yazarı sitesine erişimde sıkıntı yaşayan okuyucuları kaybetme ihtimali yüksektir.

  YanıtlayınSil
 3. Mesaj alınmıştır, tecrübeni paylaştığın içün teşekkür ederim

  YanıtlayınSil
 4. hep öyle yapıyorlar paralıda bile

  YanıtlayınSil
 5. uyeliği .yani hostingerı nasıl kapatabiliriz

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bildiğim kadarıyla profil ayarlarından üyelik kapatılmıyor veya silinmiyor, bunun için destek talebi oluşturabilirsiniz.

   Sil
 6. Sakın buradan host falan almayın.Aylarca emek vererek hazırladığınız sitenize ait dosyalar bir gün bir bakarsınız size hiçbir bildirimde bulunmadan silinivermiş gitmiş.Hem emeğiniz hem paranız uçup gidivermiş.

  YanıtlayınSil

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.