Blogger'da Manuel Yorum Cevaplama

blogger manuel yorum cevaplama

Blogger yorum sisteminde hali hazırda otomatik cevaplama (yanıtla) özelliği bulunuyor ancak tasarımsal yönden sorunlar oluşturduğu için kullanılmak istenmediği zamanlar oluyor. Bu yüzden ben de bununla alakalı olarak deneme yanılma yoluyla manuel bir işlem buldum. Bu işlem sayesinde blogger yorum sistemindeki cevapla(yanıtla) butonu olmadan yorum yazan herhangi bir kişiye manuel olarak cevap yazmak mümkün.


Manuel cevap yazmak için ilk aşamada cevaplamak istenilen yorum veya kişiye ait yorumunun tarihi üzerine sağ tıklayıp yoruma ait bağlantıyı kopyalamak, daha sonrasında ise bu kopyalanan bağlantı sonunda yer alan ve # işareti ile başlayan yorum ID'sini almak gerekiyor. (Sağ tık öğeyi denetle işlemi ile de alınabilir.) Örneğin (#c5755460327039322422).

İkinci aşamada ise yorum yazma kısmına geçiyoruz. Bu aşamada yapmamaız gereken cevap yazmak istediğimiz yorum veya kişiye yazılacak olan yorum içerisinden bağlantı vermek. Özetle cevap yazmak istediğimiz yorum sahibinin ismine yorum ID'sini hedef göstererek bağlantı vereceğiz. Bu sayede manuel olarak cevap yazmış oluyor ve yazılan yorumda oluşan bağlantıya tıklayarak sayfa içerisinde cevap yazılan yorumu karşımızda görüyüruz. Tıklama işleminden sonra oluşan bağlantı http://www.zaferzent.com/2017/09/test.html#c1269158692945243698. Bu bağlantıyı oluşturmak için aşağıdaki örnek kodu kullanıyoruz.

Örnek yorum :
<a href="#c1269158692945243698">yorum yazar ismi</a> : düşüncelerin için teşekkür ederim.

Örnek Yorum resimleri :
Uyarı : Her temada(şablonda) bu işlem işe yaramayabilir.

Yorumlar

Ne Dinliyorum

Listening to ...

Yazı İçeriği

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Abonelik

En son tema güncellemeleri, özel teklifler ve faydalı kaynaklardan haberdar olmak için e-posta adresinizle abone olun.