Web Günlüğü

Yorgunluk ve Yoğunluk

Bundan 4 - 5 gün önce ev taşıdık. Artık yeni evimde yeni odamdayım, başka yeni de birşey yok :) Evin herşeyi yeniden düzenlenmeye çalışılmış. Doğal gazı, elektrik tesisatı, boyası kısacası herşeyi yeniden yapılanmaya çalışıldığı için evin birçok şeyi eksikti. Ve bu eksikleri gidermek ve düzenlenmekte bana kaldığı için epeyce yoruldum. Diğer yandan da kendi şahsi işlerim vardı tabi. Üniversite, askerlik vs gibi işlemler. Bunları da yapmaya çalıştım. Fakat bunlarda henüz sonuca gidemedim. Kendi şahsi işlerimin hepsi bayramdan sonraya kaldı kısacası.

Keşke bir an önce bitirebilseydim de kurtulsaydım. Neyse telefon, ve internet'in de nakil işlemleri  henüz tamamlanmadığı için şuan için internet bağlantım da yok. O yüzden internet kafe köşelerinde bu yazıyı yazıyorum. Yine Ttnet'e muhtaç oldum. Yarın bağlanacağını söylediler. Umarım bu defa bir işi zamanında yaparlar. Bu arada Blog Ödülleri'nde blogum uzun süredir incelenme aşamasındaydı. İncelenip ve onaylandığına dair e-posta gelmiş. Blogum ve benim adıma hayırlı olsun bakalım derece yapacak mıyız :)

Uzun sözün kısası daha çook işim var yorgun ve yoğunum. İnternet bağlantım yapılsa dahi yine heralde galiba sanırsam bir süre daha bilgisayarım ve internetim'den uzak kalacağım. Görüşmek üzere... Esen kalın...

Blogger Yazıları Pdf'ye Dönüştürme

Merhaba yine ben karşınızdayım :) Malumunuz bir süredir blogum için yeni tema çalışmalarına başlamıştım. Tema çalışmasını bitirdim. Fakat yeni oluşturduğum tema da pek hoşuma gitmedi. Tam isteklerim doğrultusunda, istediğim gibi bir tema ortaya koyamadım açıkçası. Hep bir yerlerde, birşeylerde eksiklikler, hatalar ortaya çıktı. Daha düzenlemeler yapacaktım. Fakat temada karşılaştığım sorunlar sebebiyle bu temaya daha fazla zaman harcamayacağım. Ya eski temalardan birini kullanacağım, ya yeni bir tema yapacağım veya hiç uğraşmadan hazır yapılmış güzel bir tema bulup kullanacağım.

Şuan kullanmış olduğum ve yeni yapmış olduğum temayı hazırlarken temada farklı neler olabilir gibisinden ilham almak maksadıyla bir kaç blog'a bakınıyordum. Ve bir blog'da görmüş olduğum bir buton dikkatimi çekmişti. Peki neydi bu buton? Bu buton yayınlamış olduğunuz yazıların, ziyaretçilerinizin veya kendinizin çıktısını almayı ve pdf haline dönüştürülüp bilgisayarınıza kaydedilmesini sağlıyor. Deneme yapmak için yayınlamış olduğum yazıların sol alt kısmında bulunan print butonuna tıklayınız.

Bu butonu bloguma nasıl eklerim ?
www.printfriendly.com adresine giriyoruz.
Daha sonra sağ üst kısımda bulunan Website Button linkini tıklıyoruz.
Karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkmış olması gerekiyor.Bu sayfada ister Blogger/Blogspot seçeneğini seçip kısayoldan widget olarak ekleyebilirsiniz. Eğer istemezseniz de buton tipinizi seçip Copy the Code kısmından kodlarınızı alıp blogunuzda istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. İyi günlerde kullanın :)

Yapamıyorum Sensiz Tülay Remix

Flash Tv'de yayınlanan Yalçın Çakır abimizin hazırlayıp sunduğu bir Realty programını bilmeyenimiz yoktur herhalde. Bu programda her zaman egzantirik bir olay olmuştur nihayetinde. İşte paylaştığım bu videoda yine böyle durumlardan birisi. Bir abimiz karısını çok özlediğini ve onsuz yapamadığını anlatıyor. Fakat biraz oynanmış remix haline getirilmiş ve bence de çok güzel olmuş bir video. Şu son zamanlarda yaşadığımız kötü olayları her ne kadar unutamasakta en azından biraz neşelenip kendimizi iyi hissedelim.


Yapamıyorum Sensiz Tülay 2011 Remix


Canım Hiçbir Şey Yapmak İstemiyor

Hani bazen insan aşırı derecede sıkılır, daralır ve canı hiçbir şey yapmak istemez ya ben de o durumdayım bu aralar. Son birkaç gündür ne olduysa kendimde bir gariplikler var. Yaptığım, gördüğüm, yaşadığım, yediğim, içtiğim her ne olursa olsun çok garip geliyor. Sanki ben değilmişim de bütün bunları başkası yaşıyor gibi hissediyorum. Biraz hastayım o etkilemiş olabilir mi beni diye düşünüyorum ama hastalık bu sonuçta fiziken insan yorgun ve bitkin durumda olur. Bense hem hastalığın vermiş olduğu beden yorgunluğu hem de nedeninin ne olduğuna dair anlam veremediğim bir beyin yorgunluğu hissediyorum.


Kafamda gerçekleştirmek istediğim onca şey olmasına rağmen bu aralar hiçbirini gerçekleştiremiyorum. Hele son 24 saattir o kadar çok fikir geldi ki aklıma hangisini yapacağıma şaşıyordum. Her yere not alıp araştırmalar ve değerlendirmeler yaptım. Dersler ile olsun, tasarım, kodlama, blogum vs türlü türlü güzel ve çok iyi fikirler geldi aklıma. Fakat bir anda hepsinden soğudum. Bir anda canım hiçbirini yapmak istemedi. Neden olduğuna dair ise hiçbir fikrim yok. Acaba son zamanlarda çok fazla şeyler düşünüp, yeni fikirler üretmeye çalışırken beynime fazla yüklenip şase mi yaptırdım ? Umarım en kısa zamanda kurtulurum bu durumdan

Bu durumum üzerine bir de yeni bir ev çıktı. Pazar günü taşıyacağız evi bakalım bir günlük iş ama bir haftalık yoğun ve yorucu işler beni bekliyor. Ordan oraya durmadan taşınıp duruyoruz sonumuz ne olacak bakalım. Neyse hadi çok fazla uzattım içimdekileri döktüm bugünlük bu kadar yeter hadi sağlıcakla her ne kadar sağlıklı olmasamda...

Samsung S5670 Galaxy Fit İnceleme

Son zamanlarda ben de bir Android işletim sistem'li telefon merakı epeyce arttı. Şu an ki kullandığım telefon LG'nin dokunmatik bir telefonu gerek dokunma hassaslığı olsun, gerek basit kullanımı olsun gayet güzel. Fakat şarjının kısa süreli olması ve aynı anda birden fazla uygulama çalıştıramadığından açıkçası son zamanlarda beni kendinden soğutmaya başladı. Tabi birde son zamanlardaki artan Android işletim sistemli telefon merakım.


Dün bazı alışveriş sitelerinde Anroid işletim sistemine sahip, özellik bakımından da iyi ve ayrıca tasarım olarak göze hoş gelen bir telefon ararken Samsung S5670 Galaxy Fit telefonunu buldum. Aslında almak için bakmıyordum sadece fiyat, özellik araştırması yapıyordum.

Android işletim sistemine sahip Samsung S5670 Galaxy Fit'in fiyat aralığı 500 - 600 TL arasında.Tasarım olarak metalik, hoş bir görünüme sahip. Ekran boyutu küçümsenecek kadar da değil telefonun boyutuna göre gayet büyük bir ekrana sahip. Ekran çözünürlüğü 240 X 320 px. Bağlantı özellikleri GPRS, Bluetooth, USB, 3G, GPS, Wireless LAN, HSDPA ve Wap. Maksimum 32 GB Micro-SD hafıza kartı desteklemekte. Ayrıca 5MP flashsız bir kameraya da sahip. Ek özellikleri ise Java MIDP, Mp3 Çalar, Mp4 Oynatıcı, E-posta, FM Radyo. Tarayıcı olarak HTML tarayıcı var Android Market'ten ücretsiz tarayıcılar yüklenebilir.