Web Günlüğü

Paper Blogger Teması

Paper Blogger Teması - Paper Blogger TemplatePaper Blogger teması, yine başka bir platform temasından uyarladığım temiz, sade ve esnek bir blogger teması. Temada şu anda karanlık mod bulunmuyor fakat fırsat bulursam bir sonraki güncellemede neden olmasın.

Blogger Otomatik İçindekiler Tablosu Nasıl Yapılır

Blogger Otomatik İçindekiler Tablosu Nasıl Yapılır ? Uzun içerikli veya alt başlıkların olduğu yazılardan aşina olduğumuz bir içindekiler tablosu vardır. İngilizce olarak table of contents diye geçer. Bu içindekiler tablosu ile alt başlıklara kolayca ulaşabiliyor veya yazı içeriği hakkında daha fazla bilgi edinebiliyoruz. Bloğumda şuan sağ bloklarda aktif olarak kullandığım bu eklenti sayesinde yazı içerisine eklemiş olduğum alt başlıkları otomatik olarak gösterebiliyorum.

Blogger'da Karanlık Gece Modu Nasıl Yapılır

bloggerda karanlık - gece modu nasıl yapılır Sitelerde, bloglarda ve mobil uygulamarda başlayan gece - karanlık modu furyasını ben de kendi bloğuma uygulayarak blogger üzerinde test olmuştum. Farklı kaynaklarda blogger için karanlık - gece modu için bir çok örnek bulunuyor. Fakat birçoğu tam anlamıyla çalışmıyor. Özellikle benim için en önemli şey sayfa yenilendiğinde veya farklı sayfalara geçiş yapıldığında seçimin(karanlık mod veya gece modu) kalmasıydı. Bunu da bulduğum örneklerden birini blogger'a uyarlayarak görmüş oldum.

10.YIL

10.YılBir süredir çok ihmal etmiş olsam da düzenli olarak blog yazmaya başlayalı 10.yılı bulmuş. Aslında birkaç ay da geçmiş ama fırsat bulup ancak bir şeyler yazabiliyorum. Her ne kadar ilk başlarda bir günlük düşüncesiyle yola çıkmış olsam da zamanla daha çok teknik, özellikle blogger özelinde eğildi yazılırım.

Google Play Store, Instagram dark mode karanlık mod nasıl kapatılır

Instagram dark mode nasıl kapatılırSon zamanlarda Instagram, Google Play Store gibi uygulamalara gelen güncellemeler ile birlikte uygulamalar otomatik olarak dark mode yani karanlık moda geçiş yaptı. Fakat ne uygulamalar üzerinde ne de telefon ayarlarında bu özelliği kapatma gibi bir seçenek bulunmuyor.

Neyse ki bazı yazılım geliştiricileri bu konuda uygulamalar geliştirerek bu soruna çözüm bulmuşlar.

Bu uygulamalardan bir tanesi benim şuan aktif olarak kullandığım, küçük boyutlu ve sorunsuz bir şekilde çalışan Julian Eggers
isimli geliştiricinin hazırlamış olduğu Dark Mode(for Google Apps, Instagram, and more) isimli uygulama.

Uygulamayı indirmek için alttaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

*Uyarı : uygulamanın güvenli olup olmadığı hakkında bir bilgim bulunmamakta. Bu konu hakkındaki sorumluluk geliştiren geliştiriciye ve kullanan kişiye aittir.

https://play.google.com/store/apps/details?id=systems.maju.darkmode