Web Günlüğü

Blogger Yazı ve Sayfa Bağlantıları Nasıl Otomatik Kısaltılır

Blogger Yazı ve Sayfa Bağlantıları nasıl Otomatik Kısaltılır ?
Kenny Cruz arkadaşımızın yapmış olduğu bir BloggerJS javascript eklentisiyle birlikte blogger yazı ve sayfa bağlantılarını kısaltıp sadeleştirebiliyoruz. Daha önce görüp test ettiğim bu eklenti o zamanlar görmüş olduğum bazı eksik veya hatalardan ötürü kullanmaktan ve paylaşmaktan vazgeçmiştim. Fakat bugün tespit ettiğim eksik ve hataları çözüme kavuşturarak paylaşmak istedim. Eklentinin amacı gerek yazı bağlantılarındaki tarih kısmı olsun gerek sayfa bağlantılarındaki /p/ kısmı gibi fazlalıkları olsun bunları kaldırmaya ve daha sade bir görüntü oluşturmamıza olanak sağlıyor. Örneğin yazı bağlantıları /2021/10/test-yazisi.html yerine /test-yazisi sayfa bağlantıları ise /p/iletisim.html yerine /iletisim biçimine dönüşüyor.

Blogger anonim yorum yazarlarının avatarı nasıl değiştirilir

Blogger anonim yorum yazarlarının avatarı nasıl değiştirilir ? Blogspot/Blogger’da anonim yorum yazarlarının avatarları eskiden standart bir blogger logosu olarak görüntüleniyordu, fakat daha sonraları boş bir avatar olarak görünmeye başladı. Ben bunu daha önceleri de kullanmış olduğum ve bu kısa yazıda paylaştığım basit bir javascript kodu ile düzeltiyordum.

Blogger Yazılarda Son Değiştirilme, Güncellenme Tarihi Nasıl Gösterilir

Blogger'da Yazılarda Son Değiştirilme / Güncellenme Tarihi Nasıl Gösterilir ?Blogger'da yazılarda normal olarak yazı / yayın tarih / zaman biçimi otomatik olarak gösterilebiliyor. Fakat yazıların son değiştirilme / güncellenme tarihini otomatik olarak gösteremiyoruz. Daha önceleri araştırarak bulduğum ve kendi bloğumda da hali hazırda kullanmakta olduğum blogger yazılarda son değiştirilme / güncelleme tarihi gösterme kodlarını paylaşmak istedim.

Blogger iletişim formuna Captcha nasıl eklenir

Blogger iletişim formuna Captcha nasıl eklenirGerek sosyal hayat gerek iş hayatı yoğunluğundan dolayı yeniden uzun bir aradan sonra merhaba. Öncelikle mesaj veya e-posta gönderen arkadaşlar, gelen mesajlar teknik veya kodlama ile alakalı olduğu için, o anki bulunduğum ortam veya meşguliyetimden dolayı bu tip mesajlara cevap yazamadım bu yüzden kusura bakmayın.

Paper Blogger Teması

Paper Blogger Teması - Paper Blogger TemplatePaper Blogger teması, yine başka bir platform temasından uyarladığım temiz, sade ve esnek bir blogger teması. Temada şu anda karanlık mod bulunmuyor fakat fırsat bulursam bir sonraki güncellemede neden olmasın.