Web Günlüğü

Üniversite bitti

Hani hep bilindik bir cümleyle başlanır ya böyle yazılara koskaca … yıl geçti ve devamında acısıyla tatlısıyla diye. Belki benim yazım da öyle olacak ama farklı duygu ve düşünceler içerisinde belkide.

Evet koskoca 2 yıllık üniversite(üniversitecik) hayatı acısıyla tatlısıyla son buldu. Keşke 2 yıl daha olsaydı daha güzel olurdu herhalde. Ama başka bir yerde ve aynı kişi veya kişilerle beraber. İyiydi yine de güzeldi. 13 yıllık eğitim hayatımın en farklı dönemiydi bu 2 yıl. Farklı yerlerden farklı yüzler ve kişilikler girdi hayatıma.

Çok fazla bir şey hatırlamıyorum aslında bu iki yıla dair. Birçok şey hep aynıydı ders, sınav vs. Üniversiteye kayıt olduğum ilk gün çok heyecanlıydım, neler olacağını nelere yaşayacağımın merakı içerisindeydim. İlk yıl öyle böyle çoğunlukta karamsar ve bunalım modunda geçti. Nedeni okuduğum yeri pek istemediğimdendi ama olsun pişman da değilim mutluyum sonuçta. Sonrasında alıştık işte. Ders aralarında okul arkasına gidip bir sigara yakıp müzik dinleyerek gölü seyrederdim. Kimseye takılmayıp tek başıma olurdum öyle. Derken ilk yılın sonu yaklaştı ve bir yüz gördüm beni benden aldı :) . Bir süre sonra mayıs ayının ortalarında o yüzle tanıştım ve o andan itibaren bambaşka bir dönem başladı. Neyse sınav zamanları hep stresliydim ya kalırsam ya okul uzarsa korkusu içerisindeydim. Ama düşe kalka geçtim sınavları. Bilgi ve deneyim açısından çok şey kazandım bu iki yıl içerisinde. Hayata ve geleceğe bakış açım çok değişti.

Peki ilerde neler olacak? Eğitim devam edeceğim, iş üzerine de bazı düşüncelerim var umarım gerçekleştirebilirim, bakalım zamanla neler olacak.

Bitti işte iyisiyle, kötüsüyle bitti iki yıl. Yazıyı bitirirken belki yazı da hatalarım olmuş olabilir, Türkçeyi iyi kullanamamış olabilirim onun için özür dilerim zamanla daha iyi olacağını ümid ediyorum. İki yıl boyunca üzerimde emeği geçen, geçmeyen sınıf arkadaşlarıma, diğer arkadaşlara ve hocalarıma çok teşekkür ediyorum.

Benim Annem Dozer Gibi

Dün öğleden sonra saat 13 sularında bir arkadaşla buluşmaya gittim. Arkadaşın evinin önüne gelip arayıp kendisine beklediğimi söyledim. Bir süre evin önünde arkadaşımı beklerken ortalama 7 – 8 yaşlarında 4 tane çocuğun bir merdivene oturup oyun oynadıklarını hemde konuştuklarını gördüm. Onları öyle görünce kendi çocukluğum geldi aklıma. Küçükken oynadığım mini arabalarım, kamyonlarım, kepçelerim, hele içimde ukte gibi kalan hayatım boyunca saklayacağım dediğim ve 13 yaşında kaybettiğim o robot haline dönüşüveren cipim geldi aklıma. Neyse konuyu biraz dağıttım. Çocukların konuşma tarzları ve konuştukları konular da ilginçti açıkçası. Fakat pek dinleme şansım olmadı. Ama bir tanesinden duyduğum ilginçti.

Çocuk şöyle diyordu : ”Benim annem dozer gibi, bir vurdu muydu uzaya giderler.” Kime ne için o cümleyi kullandığını bilmiyorum ama beni epey güldürdü :) Çocukları izlemek gerek bazen öyle farklı şeyler söylüyorlar ki insanı şaşırtıp, güldürüp bir o kadar da hüzünlendiriyorlar.

Fifa 2011 Klavye ve Joystick Ayarları

Herkesin çok sık karşılatığı fifa 2011 tuş ayarları sorunu. Çözünürlük ayarlarken veya joystick(kol) takılıp çıkarıldığı zaman tuş ayarları bozuluyor. Bende bu sorunun üzerine faydalı olması nedeniyle klavye ve joystick ayarları nasıl yapılır onu paylaşmak istedim. Resimleri büyültmek için üzerine tıklayın.

Klavye Ayarları
Fifa 2011 Klavye Ayarları

Joystick(Kol) Ayarları

Fifa 2011 Joystick Kol Ayarları

Eurovision 2011 Birincisi Azerbaycan

Dün akşam gerçekleştirilen Eurovision şarkı yarışmasnda Ell/Nikki'nin seslendirdiği  Running Scared şarkısıyla kardeş ülke Azerbaycan birinci oldu. Biz her ne kadar elensekte kardeş ülkemizin bu başarısı bizi çok sevindirdi. Tebrikler Azerbaycan
Ell/Nikki - Running Scared

Çikolatalar Püskevitler

Malum seçim yaklaşıyor ve siyasetçiler meydanlarda poz veriyor. Ama biri var ki yani Devlet Bahçeli ortalığı yıkıp geçiyor. Devlet Bahçeli'den sitem. Benim de bir çikolatam olsa benim de bir püskevitim olsa. Anne bana niye almıyorsunuz. Biz de niye yok diyor :)