Web Günlüğü

Benim Annem Dozer Gibi

Dün öğleden sonra saat 13 sularında bir arkadaşla buluşmaya gittim. Arkadaşın evinin önüne gelip arayıp kendisine beklediğimi söyledim. Bir süre evin önünde arkadaşımı beklerken ortalama 7 – 8 yaşlarında 4 tane çocuğun bir merdivene oturup oyun oynadıklarını hemde konuştuklarını gördüm. Onları öyle görünce kendi çocukluğum geldi aklıma. Küçükken oynadığım mini arabalarım, kamyonlarım, kepçelerim, hele içimde ukte gibi kalan hayatım boyunca saklayacağım dediğim ve 13 yaşında kaybettiğim o robot haline dönüşüveren cipim geldi aklıma. Neyse konuyu biraz dağıttım. Çocukların konuşma tarzları ve konuştukları konular da ilginçti açıkçası. Fakat pek dinleme şansım olmadı. Ama bir tanesinden duyduğum ilginçti.

Çocuk şöyle diyordu : ”Benim annem dozer gibi, bir vurdu muydu uzaya giderler.” Kime ne için o cümleyi kullandığını bilmiyorum ama beni epey güldürdü :) Çocukları izlemek gerek bazen öyle farklı şeyler söylüyorlar ki insanı şaşırtıp, güldürüp bir o kadar da hüzünlendiriyorlar.

Fifa 2011 Klavye ve Joystick Ayarları

Herkesin çok sık karşılatığı fifa 2011 tuş ayarları sorunu. Çözünürlük ayarlarken veya joystick(kol) takılıp çıkarıldığı zaman tuş ayarları bozuluyor. Bende bu sorunun üzerine faydalı olması nedeniyle klavye ve joystick ayarları nasıl yapılır onu paylaşmak istedim. Resimleri büyültmek için üzerine tıklayın.

Klavye Ayarları
Fifa 2011 Klavye Ayarları

Joystick(Kol) Ayarları

Fifa 2011 Joystick Kol Ayarları

Eurovision 2011 Birincisi Azerbaycan

Dün akşam gerçekleştirilen Eurovision şarkı yarışmasnda Ell/Nikki’nin seslendirdiği Running Scared şarkısıyla kardeş ülke Azerbaycan birinci oldu. Biz her ne kadar elensekte kardeş ülkemizin bu başarısı bizi çok sevindirdi. Tebrikler Azerbaycan.

Çikolatalar Püskevitler

Malum seçim yaklaşıyor ve siyasetçiler meydanlarda poz veriyor. Ama biri var ki yani Devlet Bahçeli ortalığı yıkıp geçiyor. Devlet Bahçeli'den sitem. Benim de bir çikolatam olsa benim de bir püskevitim olsa. Anne bana niye almıyorsunuz. Biz de niye yok diyor :)


Nokia X2 İnceleme

Bundan kısa bir süre önce bir arkadaşta gördüğüm Nokia X2 modelli telefonu inceleme imkânı buldum. Görünüm olarak çok sade ve hoş bir yapıya sahip olan X2 gerçekten harika bir telefon.

Özellikleri
Sol tarafında müzik oynatma, durdurma ve ileri geri alma tuşları var.
5MP kamera ayrıca flashlı.(Beni en çok etkileyen özellik aynı bir fotoğraf makinesi (Gece gündüz fark etmez çeker)
Kulaksız radyo dinleyebilme. (En beğendim özelliklerden birtanesi )
5 Gün sarj süresi (Böyle bir telefona göre gayet uzun bir süre)
Arka tarafında 4 tane hoparlör var. (Acayip ses çıkarıyor)
Çok sade ve basit bir menü. (Diğerleri gibi karmaşık değil)
Flash fener olarak işlev görüyor. (Karanlık gecelerde lazım olabilir)
Herhangi bir radyo istasyonu alarm olarak ayarlayabilme.

Not : Tuşları biraz tuaftı, sanki tam basılmıyordu. Acaba basarken farklı bir yöntemi mi var :)

Fiyat aralığı 300 – 350 TL arası değişiyor. Kısacası şu ana kadar görmüş olduğum en iyi ve en muhteşem telefonlardan birisi diyebilirim. Kısa bir süre içerisinde almayı düşünüyorum. Almak isteyenlere tavsiye.