Web Günlüğü

Uzun Bir Aradan Sonra

Bloguma uğramayalı uzun bir zaman oldu. Bu yazımda bu süre içerisinde olup bitenleri ve neden sadece kendimin ziyaret ettiği blogumu güncelleyemediğimi anlatmak istiyorum. Malum öğrenciyiz final ve bütünleme sınavları vardı ilk nedenlerden birisi bu. Sonra aşk alanında yaşanılan kavgalar falan, psikolojik sorunlar diyelim. Neyse sonuncu olarak bilgisayarımın arızalanması nedeniyle teknik servise vermem. Okuldaki son dönem okulu bitirmem ve okul bittikten sonra bir an önce iş hayatına atılmam için çok çalışmam gerekiyor. Benim için çok zor ve yorucu bir dönem olacak. Bu yüzdan daha fazla aralıklarla blogumla kaynaşabileceğim. Ve belki de hiç gelmeyebilirim...

PHPdili.net

Php öğrenmek isteyenler için yeni bir yüz. Daha önceden de css derslerini takip etmiş olduğum Erbilen arkadaşımız yeni bir projeye imza atmış. Ben de blogumda paylaşarak destek olayım dedim. PHPdili.net php dilini öğrenmek isteyenlere ders anlatımlarını ayrıntılı bir şekilde sunuyor. Ben de yeni bir php öğrenen biri olarak bundan sonra takip edeceğim. Umarım herkese faydalı olur. Bakmakta yarar var !

Vikipedi Kurucusu Jimmy Wales'ten Teşekkür

2001 yılında  Jimmy Wales tarafından kurulan Özgür Ansiklopedi Vikipedi her zaman olduğu gibi yine bundan yaklaşık 2 ay önce bağış toplamaya başlamıştı. Bugün gördüğüm uyarıda Vikipedi Kurucusu Jimmy Wales'ten Tesekkür yazıyordu. Sonra okudum ki 2 aydan kısa bir sürede 16 milyon dolar bağış toplanmış. Şimdiye kadar ki en başarılı bağış kampanyası bu olmuş. Umarım bu yardımlaşma ve dayanışma devam eder ve Vikipedi reklamsız boynu bükülmeden insanlara faydalı olma yolunda ilerler.

Hoşgeldin 2011

Yeni yılın tüm insanlığa sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi dileğiyle.

Emlak Nedir ve Ne İşe Yarar

Emlak Nedir ve Ne İşe Yarar Emlak Yatırımı
Bu yazımda emlak konusunda, neler emlak kapsamında yer alır hakkında kısa bir bilgi vereceğim. Emlak veya gayrimenkul; bina, arsa, bahçe gibi taşınmaz mal ve mülklerin ortak adı. Emlak, güvenli bir yatırım aracı olarak görülür. Kur dalgalanmalarından ve ekonomik krizlerden çok fazla etkilenmeyen, uzun vadede genellikle büyüyen bir yatırımdır.

Emlak alım satımında kullanılan mortgage veya tut-sat yöntemi, emlakların değerlerinin uluslararası kriterlere göre belirlenmesini sağlar. Böylece değeri belirlenmiş olan bir emlak, emlak borsasında alınıp satılabilir hale gelir. Emlak piyasasının gelişmesi ile daha önce değeri bilinmeyen emlaklar piyasada arz talebe göre değer bulmaya başlar.