Web Günlüğü

Kurtlar Vadisi Pusu Yeni Sezon

Bağımlısı olduğum bir dizi değil. Fakat bu yeni sezon tanıtım videosu ilgimi çekti. Sadece bir senaryo mu yoksa gerçeği yansıtıyor mu başlayına göreceğiz.

Tramadol

(İngilizce)Tramadol hydrochloride (trademarked as Conzip, Ryzolt, Ultracet, Ultram in the USA, Ralivia and Zytram XL in Canada) is a centrally-acting synthetic analgesic used to treat moderate to moderately-severe pain. The drug has a wide range of applications, including treatment of rheumatoid arthritis, restless legs syndrome and fibromyalgia. It was launched and marketed as Tramal by the German pharmaceutical company Grünenthal GmbH in 1977

(Türkçe)Tramadol hidroklorür (Conzip, Ryzolt, Ultracet, ABD'de Ultram, Ralivia ve Kanada'da Zytram XL gibi markalı) orta-şiddetli ağrı orta tedavisinde kullanılan bir merkezi-etkili sentetik analjezik ilaç. İlaç, romatoid artrit, ve huzursuz bacak sendromundan fibromiyalji tedavisinde de dahil olmak üzere, geniş bir uygulama alanı vardır. Bu ilaç, 1977 yılında Alman ilaç firması Grünenthal GmbH tarafından başlatılan ve Tramal olarak pazarlanmaya başlandı.

İyi Bayramlar

Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun. Büyüklerin Ellerinden Küçüklerin Gözlerinden Öpüyorum :) İyi Bayramlar...

Ramazan Bayramı

Blogger Şablon Tasarımcısı ile Hazırladığım Yeni Tema

Blogger Şablon Tasarımcısı

İçim bir türlü rahat etmedi ve en sonunda kendi temamı Blogger Şablon Tasarımcısı aracılığıyla yaptım. Kısa bir süredir daha önceki bir yazımda bahsettiğim temayı kullanıyordum. Fakat içime sinmedi ve özgün bir tema. Kurcalayarak kendi temamı yaptım. Çok fazla uğraşmadım aslında. 1 saat kadar sürede yapılmış bir tema. Güzel bir tema oldu fakat temayla ilgili iki sorunum var birincisi footeri kaldıramıyorum ikincisi ise i.e ile ilk açıldığında allak bullak bir görüntü oluşuyor :/ Tavsiyem Internet Explorer ile girmemenizdir :) Temanın ismini de Kendi Temam koydum. Saçma ama salla gitsin :) Benim gözüme hoş göründü. Umarım güzel birşeyler yapabilmişimdir. Umarım bir daha tema değiştirmem.

Kullandığım Eklentiler :
- Resimleri için lightbox
- İletişim sayfası için iletişim formu
- Ve facebook beğen butonu

Yeni tema hayırlı olsun bakalım :)

Blogger İstatistikler Bileşeni Nasıl Eklenir

ir önceki yazımda blogger'ın yeni bir özelliği olan popüler yazılar'dan bahsetmiştim. Şimdi ise diğer bir yenilik olan istatistikleri (toplam sayfa görünümü) bileşenini anlatmak istiyorum. İlk işlemin nasıl yapılacağını bir önceki yazımda anlatmıştım. Şimdi o kısmı geçiyorum. Direk olarak gadget ekleme kısmına geliyorum. Yine her zamanki olduğu gibi Kumanda Paneli » Yerleşim sayfasına geliyoruz sağ tarafta bulunan gatget'lar bölümünden Gadget Ekle bağlantısına tıklayarak Blog İstatistikleri bileşenini blogumuza ekliyoruz.

İstatistik bileşeninin nasıl görünmesini istiyorsanız ona dair ayarları açılan pencereden yapabilir daha sonra kaydet butonuna tıklayarak bileşeni blogunuza dahil edebilirsiniz.