Web Günlüğü

İyi Bayramlar

Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun. Büyüklerin Ellerinden Küçüklerin Gözlerinden Öpüyorum :) İyi Bayramlar...

Ramazan Bayramı

Blogger Şablon Tasarımcısı ile Hazırladığım Yeni Tema

Blogger Şablon Tasarımcısı

İçim bir türlü rahat etmedi ve en sonunda kendi temamı Blogger Şablon Tasarımcısı aracılığıyla yaptım. Kısa bir süredir daha önceki bir yazımda bahsettiğim temayı kullanıyordum. Fakat içime sinmedi ve özgün bir tema. Kurcalayarak kendi temamı yaptım. Çok fazla uğraşmadım aslında. 1 saat kadar sürede yapılmış bir tema. Güzel bir tema oldu fakat temayla ilgili iki sorunum var birincisi footeri kaldıramıyorum ikincisi ise i.e ile ilk açıldığında allak bullak bir görüntü oluşuyor :/ Tavsiyem Internet Explorer ile girmemenizdir :) Temanın ismini de Kendi Temam koydum. Saçma ama salla gitsin :) Benim gözüme hoş göründü. Umarım güzel birşeyler yapabilmişimdir. Umarım bir daha tema değiştirmem.

Kullandığım Eklentiler :
- Resimleri için lightbox
- İletişim sayfası için iletişim formu
- Ve facebook beğen butonu

Yeni tema hayırlı olsun bakalım :)

Blogger İstatistikler Bileşeni Nasıl Eklenir

ir önceki yazımda blogger'ın yeni bir özelliği olan popüler yazılar'dan bahsetmiştim. Şimdi ise diğer bir yenilik olan istatistikleri (toplam sayfa görünümü) bileşenini anlatmak istiyorum. İlk işlemin nasıl yapılacağını bir önceki yazımda anlatmıştım. Şimdi o kısmı geçiyorum. Direk olarak gadget ekleme kısmına geliyorum. Yine her zamanki olduğu gibi Kumanda Paneli » Yerleşim sayfasına geliyoruz sağ tarafta bulunan gatget'lar bölümünden Gadget Ekle bağlantısına tıklayarak Blog İstatistikleri bileşenini blogumuza ekliyoruz.

İstatistik bileşeninin nasıl görünmesini istiyorsanız ona dair ayarları açılan pencereden yapabilir daha sonra kaydet butonuna tıklayarak bileşeni blogunuza dahil edebilirsiniz.

Blogger Popüler Yazılar

Yeni bir blogger bileşeni olan Popüler Yazılar (yayınlar) sayesinde blogunuzda en çok okunan yazıları gösterebilirsiniz.

Öncelikle Kumanda Paneli » Yerleşim sayfasına gitmeli, daha sonra sağ tarafta bulunan gadget'ler bölümünde yer alan Gadget Ekle bağlantısına tıklayarak açılan pencerede 6.sırada bulunan Popüler Yayınlar'ı seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Kadir Gecemiz Mübarek Olsun

Bin aydan daha hayırlı olan, rahmet ve berekete vesile olan Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.