Web Günlüğü

Bugün Benim Doğum Günüm

Bundan yaklaşık 21 yıl önce dünyaya gözlerimi açmışım. Dile kolay tam 21 yıl. Vay be küçük minicik tatlı çocuk büyümüş eşşek kadar biri olmuş :) Nasıl geçti habersiz o güzelim yıllarım, bazen gözyaşı oldu bazen içli bir şarkı böyle gider bu şarkı. Söz bir yana harbiden ben doğalı 21 yıl olmuş. Bazen güzel bazen kötü anılarım olmuş. Ben bile farkında olmadan peş peşe geçmiş yıllar. Her neyse doğum günüm kutlu olsun. Umarım yeni yaşım bana sağlık, huzur ve mutlulukları beraberinde getirir.

Yeni Bir Tema

Yeni yaşıma yeni bir temayla girmek istedim. Bu yüzden de yaklaşık 10 gündür bloguma yeni bir tema arayışı içerisindeydim. Yirmiye yakın tema düzenledim, denedim fakat hiçbiri de tam istediğim gibi olmadı. Tam tema değiştirmekten vazgeçecektim ki dün akşam saat 21-22 sularında Seval hanımın daha önce kullanmış olduğu BM adlı temayı buldum. Tema o kadar karışıktı ki sanki kodlarının her biri bir tarafa savrulmuştu. Bugün sabah 5'e kadar bu temayı düzenlemeye çalıştım ve istediğim bir görünüme kavuşturdum. Yorucu ama güzel bir tema oldu. Umarım yeni tema yeni yaşımda ve bundan sonraki blog hayatımda bana uğurlu gelir. Hayırlı olması dileğiyle.

Blogger Spam Engelleme

Bloggerda yenilik. Biraz önce blogumun paneline girdiğimde bir uyarı gördüm. Önce pek önemsemedim. Fakat daha sonra baktım ki blogger adına ve biz blogger kullanıcıları için önemli bir yenilik olduğunu fark ettim. Bu yenilik spama yönelik bir gelişme. Yorumlar için spam engellemeyi sağlıyor. Spamları belirli aralıkta kontrol ediyor ve panelde yorumlar sekmesine girildiği zaman yayınlanmış yorumları ve spam olan yorumları işaretlenmiş olarak gösteriyor. Aslında sadece spam yeniliği diyemeyiz. Yorumlar için yeni bir yönetim sayfası olmuş.

20 Yıl Sonraki Haliniz

Bir site buldum acayip bir şey. Fotoğrafı yüklüyorsunuz ve 20 yıl sonra nasıl bir halde olduğunuzu görüyorsunuz. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem tabi.

Kullanımı : www.in20years.com sitesine giriyorsunuz. Daha sonra sonra cinsiyet, yaş ve uyuşturucu bağımlısı olup olunmadığını seçiyorsunuz, fotoğrafı yüklüyorsunuz 20 yıl sonraki haliniz karşınızda :)

Mozilla Firefox 4 Beta 3 Türkçe

En iyi internet tarayıcısılarından biri olan Firefox yeni sürümü olan Mozilla Firefox 4 Beta 3 kullanıcılara sunuldu. Şuan bilgisayarımda 5 tane internet tarayıcısı var(Chrome, Firefox 3.6, İnternet Explorer 8, Opera 10, Flock) ve ben hiçbirinden memnun değilim. Umarım Mozilla Firefox'un bu yeni sürümü beni memnun eder. İki gündür kullanıyorum ve açıkçası beğendim diyebilirim. Gördüğüm farklılıklar görünüm-arayüz olarak biraz daha sadeleşmiş ve güzelleşmiş. Hız olarakta eski sürümlere göre 10 kat daha hızlı diyebilirim. Bir de geri bildirim eklentisi mevcut. Bu eklenti tarayıcı hakkında iyi ve kötü bildirimler göndermenizi sağlıyor.

Yeni sürüm hakkında detaylı bilgi almak ve Türkçe sürümünü indirmek için buraya tıklayınız.