Web Günlüğü

Aşk'a Dair Enteresan Sözler

Uludağ Sözlük'te gezerken aklıma aşk geldi hele bir bakayım neler yazmışlar diye işte aşka dair garip ama güzel yazılar...
- hangi yoldan bulaştığı bulunamamış geçici bir hastalıktır. uzun vadede yerini sevgiye bırakır ve vucuttan atmanın hiç bir yolu yoktur.
- tamamen istem dışı meydana gelen bir duygudur. heryerde O görülür, O'nun sesi duyulur, O olmadan hayatın anlamı yoktur... vs.
- kendini başka bir insana endeksleme durumu. Genellikle mantıklı düşünememe, akıllı kararlar verememe, kendini ikinci plana atma eylemleri bu aşk dönemine rastlar. bittiğinde de acıyı en saf haliyle hissettirir.
- herkesin kendince tarif ettiği ortak bi tanımda buluşamadığı, çözülemeyen, belki de çözülmeden yaşanması daha iyi olan..
- bir kişinin diğer bir kişiyi sevme olayıdır. iki kişinin aynı anda birbirlerini sevmeleri imkansızlık derecesinde zordur. yani karşılıklı aşk diye bir şey belkide yoktur. çoğu menfaat ilişkisinden ibarettir.
- Tam bir bok çukurudur. Hep onu düşünürsünüz, hep salaklarda olursunuz. Arkadaşınız birş ey söyler '' hı ha evet ''. gibi cevaplarla karşılık verirsiniz. çünkü her an kafanızda O vardır. Güzeldir. Ama kötü yanı da var. Ya beni sevmiyorsa, ya başkası birisiyle gibi düşünceler de kansere adım adım iter.*
- bir örnekle açıklayalım ;
yağmurlu bir günde, kaygan bir otoyolda saatte 180 km. hızla giderken birden frenlerinizin tutmadığını, direksiyonun kilitlendiğini ve emniyet kemerinizin takılı olmadığını fark edersiniz bu esnada karşı yönden son sürat bir tır üstünüze doğru gelmektedir. bunları bildiğiniz halde sizinse tek yaptığınız radyodaki şarkıya bağıra çağıra eşlik etmektir. aşk işte o şarkıdır. evet.

Hoşgeldin 11 Ayın Sultanı

Ayların en güzeli en hayırlısı Ramazan ayı bugün itibariyle başlıyor. İlk teravih namazı bugün kılınıyor, ilk sahura bugün kalkılıyor. Allah(c.c) tüm Müslüman aleminin Ramazan ayını hayırlı kılsın. Tüm Müslüman aleminin tuttuğu oruçlar, ettiği dualar, kıldığı namazlar kabul olsun.

Sporx.com yenilendi!

Türkiyenin sayılı spor sitelerinden olan sporx.com yenilendi. Eski halinden çok farklı bir görünüme girmiş olan sporx gerçekten beğenimi kazandı. Sade ve hoş bir tasarıma kavuşan kullanıcı dostu bir site haline gelmiş.

Sporxten yapılan açıklama ise şu şekilde;
Bugün sitemizi ziyaret edenler hoş bir sürprizle karşı karşıya… Evet… Projesiyle, grafiğiyle, yazılımıyla, içeriğiyle, reklamıyla tüm Sporx ekibinin uzun süredir harıl harıl üzerinde çalıştığı, yepyeni Sporx karşınızda.

2005 yılında Superspor.com adıyla yola çıkan ve Mart 2007'de Sporx'e dönüşen ve siz ziyaretçilerimizin büyük ilgisine mazhar olan sitemizde büyük bir dönüm noktası bu. Söz konusu olan sadece bir ara yüz yani görüntü değişikliği değil. Artık sizleri de Sporx'in birer yapıtaşı haline getirmeyi amaçlayan işlevsel bir dönüşüm söz konusu. My Sporx başlığı altında diğer üyelerimizle arkadaş olabilecek, konuşabilecek, yeri geldiğinde eğlenecek, yeri geldiğinde tartışabileceksiniz. Dilerseniz blog yazarak içinizdeki cevheri tüm dünyaya gösterebileceksiniz. Sporx.com'da yaşanan bu dönüşümü ayrıntılı olarak genel müdürümüz İlkan Gökyılmaz'ın kaleminden de okuyabilirsiniz.

Evet, daha da süper olan Sporx.com için büyük bir gün. Sizlerin desteği ve ilgisiyle bugüne getirdiğimiz, en sevilen spor sitesi olan Sporx'i daha da büyük hedeflerle buluşturmak için yola çıktığımız gün bugün. Sizlerin düşünceleri bizim için çok ama çok önemli. Görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.

sporx.com

Helal Olsun Nevin, Elvan, Bekele ve Meryem

İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenen 20. Avrupa Şampiyonası'nın son günde bayanlar 5 bin metrede yarışan atletlerimizden Alemitu Bekele şampiyona rekoru kırarak birinci oldu. Elvan Abeylegesse 10 bin metrede birinci 5 bin metrede ise ikinci olarak ülkemize bir altın bir gümüş madalya kazandırdı. Nevin yanıt 100 metre engellide Türkiye rekorunu geliştirerek altın madalyanın sahibi oldu. Meryem Erdoğan ise 5 bin metreyi 7. olarak tamamladı. Tüm atletlerimize yürek dolusu tebrikler.

Zaman ne çabuk geçiyor

Bloguma uğramayalı hemen hemen bir buçuk ay olmuş . Vay be ne de çabuk geçmiş onca zaman. Gezi düğün vs derken ağustos ayı geldi çattı. Yazayım diyorum ama bir türlü fani işler bitmek bilmiyor. Bakalım bundan sonrası nasıl olacak...