Web Günlüğü

Yorum Politikası

Web Günlüğü blogu yazarın kendisi ile alakalı duygularını, düşüncelerini, yaşadıklarını paylaştığı ayrıca blogger platformu ile alakalı yenilikler, ipuçları, temalar ve web deneyimini geliştirmek adına gerekli olan diğer materyalleri sağlayan adından da anlaşılacağı üzere bir web günlüğü'dür. Blogda paylaşılan içeriklere yapılan yorumlar yazar için kimi zaman diktiği çiçeğe verilen su, kimi zamansa bir ilham kaynağı olmuştur. Ayrıca yorumlar okurlar ve ziyaretçilerin içerikler hakkında yazarla olan iletişimini sağlamış ve sağlamaya devam edecektir. Bu yüzden yorumların hem yazar açısından hem de okurlar açısından önemi büyüktür.

Yorumlar güzeldir fakat güzel yapıldığı ve güzel görüldüğü takdirde. Bu yorum politikası bu güzelliği devam ettirebilmek ve okurların daha kaliteli yorum yapmasına olanak sağlamak adına hazırlanmıştır.

Yorumlar bizzat blog yazarı tarafından detaylıca denetlenmekte olup yorum politikasını ihlal edeceği anlaşıldığında takdir edersiniz ki silinmek zorunda kalınacaktır. Hatta yorum yapımında kişiliğe hakaret, küfür gibi daha ileriye taşıyarak yorum politikasını tamamen ezen kişiler kullanılan IP adresi ve e-posta adresi aracılığı ile bloğa erişimi tamamen yasaklanacak ve bunu yapan kişi hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.

Politika


Yorumlarda Kullanılan İsim Alanı : Yorum formunda var olan Adı/Url seçeneğinde "seo ajansı", "satın al", "yükle", "indir", "kazanç" vs gibi anahtar kelime bazlı isimlere izin verilmez. Ancak isteğe göre gerçek isim veya anlaşılır bir takma isim kullanılabilir. İsim alanı anahtar kelimelerle doldurulmuş veya otomatik SPAM olarak yayınlanmış yorumlar silinecektir.

Yorumlarda Kullanılan URL Alanı : Reklam, tanıtım amaçlı site girmek veya pornografik, spam, warez ve diğer suç unsuru teşkil edebilecek URL/bağlantıların kullanılması yasaktır.

İçerikle Alakasız Yorumlar : İçeriklerle hiç bir alakası olmayan tamamen keyfi, seo yapma amaçlı veya can sıkıntısı haliyle yapılan yorumlar da yine silinecektir.

Yorum İçerisinde Bağlantı Kullanmak : İçeriklerle alakalı soru ve görüş çerçevesi içinde yapılan yorumlar içerisinde elbet bağlantı kullanılabilir fakat sınırlı ve içerikle alakası olduğu sürece. Kaynak belirtmek, paylaşılan içerikle bire bir ilişkili, içeriğe değer katacak durumda olduğu takdirde güzeldir. Ayrıca takdir edilmelidir ki blogdan dışarıya çıkan bağlantı sayısı arttıkça blog için zararlı olabilecek duruma gelmektedir, bu yüzden belirli bir dengenin sağlanması şarttır. Bir maksimum iki adet konu ile alakalı yorumlarda bağlantı paylaşılabilir. Bunların aksi durumlarda yorumlar maalesef onaydan geçemeyecektir.

Kötü Niyetli Kelimelerin Kullanımı : Bu blog herkes için fayda sağlayabilecek bir kaynaktır. Bu yüzden yapılan yorumların da kötü niyetli olmaması fayda sağlayabilecek cinsten olması gerekir. Bu yüzden argo, uygunsuz, küfür içeren kelimelerin kullanımı yasaktır.

Kişiye Hakaret ve Saldırı : Bloglar öğrenmek, paylaşmak, paylaşarak öğrenmek için vardır. Kişisel atışmalar, çatışmalar karşılıklı hakaret ve saldırının bu yüzden gereği yoktur. Paylaşılan içerik siyasi ve herkesin düşüncesine uyan içerik olmayabilir ama bu karşı tarafa saldırmak ona hakaret etmek anlamına gelmez. Bu yüzden yorum yaparken kişiyi aşağılamayınız ve hakarette bulunmayınız aksi halde hakkınızda şikayette bulunulabilir.

Yorum Sahipleri Sorumluluğu Web Günlüğü blogu veya yazarı yorum yapanlar hakkında sorumlu tutulamaz. Yapılan yorum veya yorumlarn bütün sorumluluğu yorumu yapan kişiye aittir. Yorumlar vesilesi ile dışarıya karşı oluşabilecek tüm zararlardan yorumları yapan kişiler sorumludur.

Blogun Tüm Hakları Saklıdır : Blog yazarı istediği içeriği veya yorumun bir kaçını ya da tümünü değiştirme ve silme hakkına sahiptir. Ayrıca yorum yapan kişi ve kişileri kısmi yasaklama, yorum politikasına devamlı uyulmadığı takdirde kalıcı engelleme yetkisine de sahiptir.


Bu yorum politikası ile ilgili soru, sorun, görüş ve önerilerinizi iletişim sayfası aracılığı ile iletebilirsiniz.

comments powered by Disqus