Web Günlüğü

Blogger Temaları

Diğer blog sistemlerinde görüp blogger'a uyarladığım veya bizzat hazırladığım blogger temalarının listesi.

J Blogger Teması - 2022 - Ücretsiz

İsim bulmakta zorluk çektiğim ve J ile isimlendirdiğim, geçen yıl ortalarına kadar kullanmış olduğum J blogger temasını paylaşmaya karar verdim. Canlı önizleme adresi bulunmamaktadır fakat web.archive.org üzerinden canlı olarak tema görülebilir.Paper Blogger teması

Paper Blogger Teması - 2020 - Ücretsiz

Paper Blogger teması, yine başka bir platform temasından uyarladığım temiz, sade ve esnek bir blogger teması. Temada şu anda karanlık mod bulunmuyor fakat fırsat bulursam bir sonraki güncellemede neden olmasın. Paper Blogger teması

Lanyon Blogger Teması - 2019 - Ücretsiz

Lanyon Blogger Teması, 2016 yılında Jekyll'den blogger'a uyarlamış olduğum Hyde Blogger Teması'nın kardeşi sayılabilecek bir tema. Çünkü Hyde temasında olduğu gibi bu tema da, şablon yapısı @mdo tarafından hazırlanan getpoole yapısının ürünü.
,

Svbtle Blogger Teması - 2019 - Ücretsiz

Svbtle Blogger Teması, bileşen desteği olmayan, özellikle kişisel bloglar için kullanılabilir sade bir görüntüye sahip eski WordPress temalarından uyarlamış olduğum bir tema.


Aspire Blogger Teması - 2018 - Ücretsiz

Aspire blogger temasını, Aspire blogger teması bir kaç ay önce galeri, portföy tarzı bloglar için entegre ettiğim ilk blogger teması oldu.


Bootstrap Blogger Teması - 2017 - Ücretsiz

Bootstrap blogger temasını, Twitter tarafından geliştirilen Bootstrap CSS kütüphanesinin şu anda beta aşamasında olan 4.sürümü ile hazırladım.


Twenty Seventeen Blogger Teması - 2017 - Ücretsiz

Blogger'a uyarladığım diğer bir WordPress teması olan Twenty Seventeen teması WordPress geliştiricilerinin her yıl varsayılan olarak tasarladığı tema serisinin 2017 yılında çıkan versiyonu.


Olist Blogger Teması - 2017 - Ücretsiz

Olist blogger teması yine farklı bir blog platformundan blogger'a uyarladığım temalardan bir diğeri. Tema ismini ve platformunu (Ghost veya Jekyll) tam hatırlamamakla birlikte yapımcısının github.com/orderedlist adresindeki insan olduğunu düşündüğüm ve orijinal ismini list'li birşey olarak hatırladığım için ben de Olist ismini vermek istedim. Tabi ki temanın orijinal sürümü şuanki halinden şablon yapısı dışında farklı bir haldeydi.


Blogger Webkid Teması - 2017 - Ücretsiz

Yine Ghost için hazırlanmış olan WebKid teması blogger'a uyarlamıştım fakat temada daha sonra anlamadığım nedenlerden ötürü bazı sorunlar meydana geldiği için kullanılmamasını tavsite ediyorum.

Hyde Blogger Teması - 2016

Hyde teması Mark Dotto tarafından Jekyll blog sistemi için hazırlanmış bir temaydı. Temayı farklı kılan bir özellik aslında orjinalinde olmayan ve biraz araştırma yaparak bulduğum ve blogger'da olur mu acaba diyerek eklediğim jQuery Cookies özelliği ile renk seçimi yapılması olayı. Bu özellik sayesinde sayfa yenilense bile yapılan renk seçimi değişmiyor.
hyde blogger teması

Willow Blogger Teması - 2016

Willow teması Ghost için Raivis Vitols tarafından hazırlanmış bir temaydı. Yeni bir tema arayışında olduğum zamanlar kullanmak için blogger'a uyarlamıştım fakat kısa bir süre sonra kullanmaktan vazgeçmiştim.
willow blogger teması

Hacker Blogger Teması - 2016

WordPress tema galerisinde görüp blogger'a uyarladığım diğer bir tema.

Blogger Responsive Casper Teması - 2015

Casper teması Ghost blog platformu için varsayılan olarak hazırlanmış bir temaydı. Benim de o zamanlar sade temalar ilgimi çekmiş olmalı ki Ghost platformundan blogger'a uyarladığım ilk tema olmuş.

Omega Sade Responsive Blogger Teması - 2014

Omega blogger teması ilk mobil uyumlu (responsive) olarak çalışan yine WordPress'ten uyarladığım bir tema.

HC 2011 Blogger Teması - 2012 (2017'de güncellendi)

HC 2011 teması ise ilk defa bir WordPress temasını blogger'a entegre etmeye çalışmam sonucu meydana geldi. Temanın WordPress yapımcısı Hakkı Ceylan. (Bu temayı daha sonraları mobil'e uyarlamıştım fakat uyarladığım sürümü bulamadım, bulduğum takdirde indirme adresini güncelleyeceğim)
2017 Güncellemesi ile HC2011 Teması responsive (mobil uyumlu) hale getirildi.


GZ Blogger Teması - 2012

GZ Blogger Teması yapmış olduğum ve ücretli olarak sunduğum ilk blogger teması. Vakti zamanında onlarca kişinin satın alarak kullandığı, bir çok kişiye ilham veren aynı zamanda bir çok kişinin (ç)alarak kullanıp veya üzerinde oynama yaparak sattığı tema.

Blogger Minimal Teması - 2012

14 Nisan 2012 tarihinde yayınlamış olduğum Minimal teması ise ilk defa CSS/HTML bir şablonu blogger'a uyarlamaya çalışmam sonucu oluştu. (Tasarımın PSD çalışması Hüseyin Emanet'e CSS/HTML dökümü ise Tayfun Erbilen'e ait.)

Blogger YBB Tema v1 - 2012

10 Şubat 2012 tarihinde yayınlamış olduğum YBB teması diğer temalardan ayıran özellikleri ilk çalışmam olması ve entegre değil de ilk defa kendim bir şeyler oluşturmaya çalışmam sonucu ortaya çıktı.

Not: Bazı temalarda bozulmalar meydana gelmiş olmasından dolayı önizleme adreslerinden kontrol edilip kullanılması gerekiyor.